Іспанія спорядила Україні новий пакет військової допомоги: Leopard 2, бронемашини М113 та боєприпаси

Джерело: пресслужба Міноборони Іспанії

24 липня з порту Сантандер вийшло судно з військовим та гуманітарним вантажем, які прямують до України. Очікується, що всі засоби можуть бути передані Збройним силам України на початку серпня.

Зокрема, новий пакет озброєння містить чотири Leopard 2A4, які будуть додані до шести Leopard 2 з такими ж характеристиками, що вже були передані українському уряду.

Також до цієї партії входить десять бронеавтомобілів ТОА М-113 (з них три для Держприкордонслужби), десять вантажівок ВМС (з яких п’ять передадуть Держприкордонслужбі та п’ять — у ЗСУ), один багатоцільовий броньований автомобіль (для Держприкордонслужби), три цивільні автомобілі швидкої допомоги та один броньований автомобіль швидкої допомоги (який скерують військовим шпиталям), а також один цивільний броньований автомобіль швидкої допомоги (для Держприкордонслужби).

19 липня міністерка оборони Маргарита Роблес анонсувала, що Іспанія постачить Україні новий пакет військової допомоги.

Раніше повідомляли, що Іспанія планує передати українським прикордонникам мобільний шпиталь та броньовані медичні автомобілі, які дозволять евакуйовувати поранених із зони бойових дій.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію станом на 22:00 23 червня. З початку доби відбулося 116 бойових зіткнень. Ворог концентрував свої зусилля на Покровському та Курахівському напрямках. Сили оборони знають про плани ворога та роблять все, щоб їх зірвати.

23 червня глава Міноборони Чехії Яна Чернохова повідомила, що перші снаряди, закуплені в межах чеської ініціативи, передадуть Україні вже наприкінці червня.

Вже через кілька тижнів після дозволу Україні використовувати зброю, надану США, для обмежених ударів по території Росії, країна досягає певних успіхів у зупиненні наступу російських військ вздовж північно-східного фронту. Одначе, військові командири закликають зняти обмеження на застосування ракет великої дальності.

Станом на 23 червня російські війська намагаються закріпитися на західних околицях села Новоолександрівка на Донеччині. Сили Оборони України проводять ураження живої сили, щоб зупинити подальше просування ворога.

Інтереси безпеки Німеччини та Європи безпосередньо торкаються війни Росії проти України, заявив міністр економіки ФРН Роберт Габек у Пекіні на зустрічі з головою Національної комісії з розвитку та реформ (NDRC) Чженом Шаньцзе. Також сторони обговорювали й висновки Єврокомісії щодо можливого введення тарифів на китайські електромобілі.