Україна отримає від Норвегії додаткові тисячу мікродронів Black Hornet

Джерело: міноборони Норвегії

Україна отримає від Норвегії додаткові тисячу мікродронів Black Hornet для ведення розвідки.

Міністр оборони Норвегії Бйорн Арільд Грам зауважив, що Україна задоволена тим, як “показали себе” ці дрони.

“Зараз ми передаємо Україні 1000 нових наборів”, – додав він.

Зазначається також, що додаткові Black Hornet будуть надані на прохання України.

ДОВІДКА: мікродрони Black Hornet від Teledyne FLIR розроблені у Норвегії. Їх використовують чимало країн, зокрема США та Велика Британія.

Вага цих дронів всього 32 грами. Вони легкі у керуванні, добре підходять для розвідки та виявлення цілей. Також вони зручні тим, що їх важко помітити. Ці безпілотники особливо добре пристосовані для ведення бою в умовах міської забудови.

Посол України у Сполучних Штатах Оксана Маркарова пояснила, чому президент України Володимир Зеленський скасував запланований виступ перед сенаторами США на таємному брифінгу.

В Україні триває 651-ша доба повномасштабного російського вторгнення. За цей час українські захисники знищили понад 335 тисяч російських військових.

Протягом минулої доби відбулося 97 бойових зіткнень. Загалом ворог завдав 4 ракетних та 104 авіаційних удари, здійснив 101 обстріл з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах.

Вночі 6 грудня російські окупанти атакували Україну 48 ударними безпілотниками типу “Shahed”. З них 41 було збито силами протиповітряної оборони.

30 листопада чотири турецькі винищувачі F-16 прибули на 86-ту авіабазу Борча в Румунії, щоб вперше взяти участь у розширеній місії НАТО з контролю за повітрям на півдні.