«Є домовленість про додаткові пускові установки Patriot та ракети для них від Німеччини» — Зеленський

Джерело: президент Володимир Зеленський.

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна продовжила розмову з німецьким канцлером Олафом Шольцом щодо гарантій безпеки на шляху в НАТО. За результатами є домовленності щодо ЗРК Patriot і ракет до них.

“Є домовленість про додаткові пускові установки “Петріот” та ракети для них від Німеччини. Це дуже важливо для захисту життя в Україні від російського терору!” — наголосив президент.

Він подякував за готовність Німеччини до “тривалої, багатолітньої підтримки України та нашого захисту свободи”.

11 липня під час саміту НАТО у Вілюнсі міністр оборони ФРН Борис Пісторіус заявив, що його країна виділяє пакет на суму майже 700 мільйонів євро. У ньому передбачено БМП Marder, ЗРК Patriot, танки Leopard та боєприпаси

Газета Süddeutsche Zeitung писала, що Україна отримає два ЗРК, 25 танків, 40 БМП та 20 тисяч артилерійських снарядів.

На Таврійському напрямку російські армійці, після перерви, поновили застосування штурмовиків Су-25 та вертольотів Ка-52.

29 років тому, 5 грудня, США, Велика Британія та Росія у Будапешті (Угорщина) підписали меморандум про надання Україні гарантій безпеки з боку ядерних держав в обмін на відмову України від ядерної зброї.

З 24 лютого 2022 року по 1 грудня 2023 року Фонд Порошенка спільно з ГО “Справа Громад” витратив на допомогу ЗСУ 3 902 504 000 гривень (понад 112 млн доларів США).

Окупанти продовжують штурмувати Авдіївку. Зокрема ворог зосередився навколо Степового, що на півночі від Авдіївки.

Непал заявив, що попросив Росію не вербувати своїх громадян до армії РФ та негайно відправити тіла загиблих назад до Непалу після того, як виявилося, що шість солдатів, які служили в російській армії, були вбиті.