Австралія надасть Україні потужний пакет допомоги, зокрема 30 бронемашин Bushmaster

Джерело: Telegram-канал Володимира Зеленського

Президент України Володимир Зеленський, який перебуває у Вільнюсі, де проходить саміт НАТО, провів зустріч з прем’єр-міністром Австралії Ентоні Албенізі, під час якої було домовлено про новий пакет допомоги Україні.

Зеленський повідомив, що Австралія надасть Україні новий потужний оборонний пакет який, зокрема, міститиме 30 бронемашин Bushmaster.

Він подякував за допомогу та зазначив, що між Україною та Австралією “як завжди маємо й повне політичне порозуміння”.

Довідка: Bushmaster – колісний повнопривідний панцирний транспортер. Був створений з розрахунком на пустельні райони Австралії та може перевозити дев’ять солдатів із запасами їжі та патронів на три дні автономного опору. Оснащений 12,7-мм кулеметом або 40-мм автоматичним гранатометом.

За період із січня по листопад 2023 року громадяни РФ скупили у Грузії 5780 квартир.

4 грудня міністр оборони Рустем Умєров зустрівся з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом у Брюсселі.

Збройовий концерн Rheinmetall отримав масштабне замовлення на підтримку України артилерійськими боєприпасами. Дюссельдорфському технічному підприємству доручено постачити Києву артилерійські снаряди на суму близько 142 мільйонів євро.

У Центрі національного спротиву попередили, що росіяни намагаються взяти під контроль тимчасово захоплені території України, тож нині продовжують шукати членів українське підпілля.

Найнебезпечніший ядерний об’єкт Великої Британії, у Селлафілді, був зламаний кібергрупами, тісно пов’язаними з Росією та Китаєм. Розслідування показало, що це розкриття інформації та її потенційні наслідки постійно приховувалися старшим персоналом великого сховища ядерних відходів.