Греція відправить Україні ракети Sea Sparrow

Джерело: Ekathimerini

Уряд Греції погодився передати Україні 24 ракети Sea Sparrow.

Ракети, які були на озброєнні Військово-морських і Військово-повітряних сил Греції майже 40 років, більше не відповідають сучасним військовим стандартам країни та визнані застарілими. Тому вони більше не використовуються.

Sea Sparrow — це зенітна система малої дальності, вироблена в США, і Україна вже має відповідні пускові установки для її розгортання.

Це постачання є частиною більш масштабної військової допомоги, яку Греція надає Україні, включаючи артилерійські снаряди, зброю та боєприпаси.

  • Президент України Володимир Зеленський повідомив, що друга партія винищувачів F-16 від Данії вже прибула до України.
  • 17 жовтня у Брюсселі Президент Володимир Зеленський спільно з прем’єр-міністром Грецької Республіки Кіріакосом Міцотакісом підписали Угоду про співпрацю у сфері безпеки. Зокрема Греція зобов’язалася надавати додаткові ресурси для прискорення підготовки українських пілотів і технічного персоналу для літаків F-16.

Опитування показало, що 47% українських біженців у Норвегії заявили, що не планують повертатися до України навіть після завершення війни. Лише 10% респондентів висловили бажання повернутися додому.

Менеджер Василя Ломаченка, Егіс Клімас, повідомив, що український боксер незабаром пройде медичне обстеження спини в Україні, яке визначить його подальшу участь у професійному спорті. За словами Клімаса, результати цього обстеження стануть ключовими для рішення щодо кар’єри дворазового олімпійського чемпіона у 2025 році.

Очільник Росії Володимир Путін підписав низку законів, які мають на меті посилення внутрішнього контролю в країні.

Масштабний флешмоб, у якому українці з підконтрольних Україні територій вітають українців на тимчасово окупованих, поширюється в мережі. Запустили акцію учасники гурту МУР, зробивши відео на знак подяки тим українцям, що в окупації лишаються вірними Україні.

Шведські організації з поховання планують придбати додаткові ділянки землі, щоб бути готовими до масових поховань у разі війни.