Грецькі фермери посилили протести й поїхали на тракторах до парламенту

Джерело: Reuters

У вівторок, 20 лютого, фермери з усієї Греції посилили протести й приїхали на своїх тракторах до Афін.

Фото: Reuters

Профспілки грецьких фермерів ведуть переговори з консервативним урядом прем’єр-міністра Греції Кіріакоса Міцотакіса протягом кількох тижнів, але зазначають, що оголошені заходи недостатні, щоб задовольнити потреби протестуючих.

“Ми приїжджаємо до Афін власне зараз, щоб боротися за краще завтра. Все дуже дорого. Бензин, добрива”, – сказав фермер Константінос Кацеліс.

Очікують, що ще сотні фермерів із приблизно 150 тракторами приєднаються до мітингу і спробують посилити тиск на уряд, який уже запропонував знижки на рахунки за електроенергію та продовжив на рік податкову знижку на сільськогосподарське дизельне паливо.

Фото: Reuters

У ніч на понеділок фермери припаркували свої трактори та пікапи вздовж автомагістралей, де вони провели ніч перед тим, як відправитися в Афіни.

“Є багато проблем, найбільше – витрати на паливо та енергію. Минулий рік був катастрофічним для фермерів, ми не вирощували винограду, ми не виробляли оливкової олії, ми вирощували трохи бавовни, але її купували за безцінь”, – сказав один із протестуючих фермерів Крістос у центральному грецькому місті Кастро.

Фото: Reuters

У понеділок уряд повторив, що він готовий обговорити більш постійну схему податкових знижок у майбутньому, але у нього немає можливості для будь-яких подальших поступок цього року.

Американська співачка і авторка пісень Біллі Айліш розповіла про свою сексуальну орієнтацію та незабаром випустить пісню “Lunch” про її закоханість у дівчину.

Надвечір 24 квітня президент Володимир Зеленський у своєму відеозверненні висловив вдячність США за ухвалений та підписаний Джо Байденом законопроєкт про допомогу Україні на понад 60 мільярдів доларів. Зауважив, що у новому оборонному пакеті союзники спорядили усе: від ATACMS до необхідної ППО і техніки.

Стрічка української режисерки Ірини Цілик “Я і Фелікс” за мотивами книжки “Хто ти такий?” військовослужбовця Артема Чеха розпочинає кінотеатральний прокат у Канаді.

Російські пропагандистські телеграм-канали поширюють інформацію про те, що на Сумщині у 2025 році закриють 41 школу у 20 громадах області через відсутність фінансування – у ЦПД спростували російські фейки.

Американський посадовець у середу, 24 квітня, повідомив, що ще декілька тижнів тому США таємно відправили Україні ракети великої дальності, і 17 квітня Україна застосувала їх уперше.