Грецький парламент схвалив легалізацію одностатевих шлюбів

Джерело: Euronews

Парламент Греції підтримав законопроєкт про легалізацію одностатевих цивільних шлюбів, попри опір церкви. Таким чином, Греція стала першою православною країною, яка підтримала такий крок.

Опитування показали, що більшість громадян Греції підтримують законопроєкт про одностатеві цивільні шлюби, який розробили правоцентристський уряд і підтримали чотири центристські та ліві партії.

“Сьогодні день радості, тому що із завтрашнього дня ще один бар’єр між нами буде усунено, щоб створити міст співіснування у вільній державі з вільними громадянами”, — сказав прем’єр-міністр Греції Кіріакоса Міцотакіса.

У день голосування, 15 лютого, під парламентом Греції зібрались прихильники та противники законопроєкті. Перші тримали у руках веселкові плакати, а другі – ікони.

Законопроєкт надає повні батьківські права одруженим одностатевим партнерам, які мають дітей. Водночас він забороняє гей-парам стати батьками за допомогою сурогатного материнства.

Перед голосуванням правлячий Священний Архієрейський Синод надіслав листи всім законодавцям, де описав свої заперечення щодо законопроєкту. Подібні циркуляри були зачитані у всіх православних храмах під час недільної служби. Релігійні групи влаштовували публічні протести проти цієї пропозиції.

Церква вважає одностатеві шлюби загрозою для традиційної сімейної моделі.

Підтримку цього погляду висловили інші православні країни, зокрема Вселенський Патріархат, який розташований у Стамбулі, Туреччина.

Країни з православною більшістю розташовані у Східній та Південній Європі, де суспільне визнання прав ЛГБТ викликало більше занепокоєнь, аніж у Західній Європі.

У Генеральному штабу поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 23 січня. З початку доби відбулося 119 бойових зіткнень.

Міністр оборони Великої Британії Джон Хілі повідомив, що за минулі кілька місяців російське розвідувальне судно “Янтар” двічі заходило до британських територіальних вод. Для відстеження його дій британська влада мобілізувала кораблі Королівського флоту, військові літаки та підводний човен.

У Збройних силах України заперечили раніше поширену інформацію нардепкою Мар’яною Безуглою про те, що українське військове керівництво отримує так звані “мільйонні премії”.

Нині Україна завершує підготовку реформи для залучення у військо молоді віком від 18 до 25 років, заявив заступник керівника Офісу Президента, полковник Павло Палиса.

Сполучені Штати Америки створюють для Збройних Сил України нову ракето-бомбу в межах програми ERAM. Хоча більшість деталей програми засекречені, відомо, що дальність дії зброї становитиме 463 км.