Громадяни Словаччини зібрали понад €4 млн на боєприпаси для ЗСУ, попри відмову свого уряду
Джерело: České noviny
Словаки, обурені відмовою свого уряду надати військову допомогу Україні, зібрали вже понад 4 мільйони євро на закупівлю боєприпасів для української армії.
На перші зібрані 4 мільйони євро планують придбати 2692 артснаряди. Снаряди закуплять у чеського виробника STV Group.
Словаччина відмовилася брати участь у чеській ініціативі щодо закупівлі боєприпасів для України. Після відмови уряду Словаччини підтримати чеську ініціативу, словаки вирішили самотужки долучитися до допомоги.
Боєприпаси мають намір спорядити Україн до кінця літа.
Ми консультуємося з Міністерством оборони Чехії щодо всіх закупівель, – повідомив учасник проєкту “Подарунок для Путіна” Додо Добрик.
Початок збору оголосили наприкінці квітня. Організатори ініціативи “Боєприпаси для України” спершу планували зібрати мільйон євро. Однак, таку суму вдалося зібрати за два дні. Кошти Для ЗСУ вже пожертвували понад 65 тисяч осіб.
Уряд Словаччини під головуванням Роберта Фіцо припинив військову допомогу Україні з державних резервів. Раніше Фіцо насміхався зі збору, назвавши його “символічним”.
- 12 березня тисячі осіб вийшли на вулиці столиці Словаччини Братислави, щоб висловити підтримку Україні та протестувати проти словацького уряду, який, на думку критиків, занадто наблизився до Росії.
- Глава МЗС Словаччини Юрай Бланар зазначив, що новий уряд країни не допомогатиме військово Україні, яка зіштовхується з російською агресією, одначе, орієнтуватиметься на гуманітарну допомогу українському населенню.
- Однак, Міністерство внутрішніх справ Словаччини оголосило про рішення уряду спорядити до України нову партію гуманітарної допомоги на суму 203 492 євро на зимовий період.
- Також прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо не блокував початок перемовин щодо вступу України в ЄС.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.
У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.