Громадяни Словаччини зібрали понад €4 млн на боєприпаси для ЗСУ, попри відмову свого уряду

Джерело: České noviny

Словаки, обурені відмовою свого уряду надати військову допомогу Україні, зібрали вже понад 4 мільйони євро на закупівлю боєприпасів для української армії.

На перші зібрані 4 мільйони євро планують придбати 2692 артснаряди. Снаряди закуплять у чеського виробника STV Group.

Словаччина відмовилася брати участь у чеській ініціативі щодо закупівлі боєприпасів для України. Після відмови уряду Словаччини підтримати чеську ініціативу, словаки вирішили самотужки долучитися до допомоги.

Боєприпаси мають намір спорядити Україн до кінця літа.

Ми консультуємося з Міністерством оборони Чехії щодо всіх закупівель, – повідомив учасник проєкту “Подарунок для Путіна” Додо Добрик.

Початок збору оголосили наприкінці квітня. Організатори ініціативи “Боєприпаси для України” спершу планували зібрати мільйон євро. Однак, таку суму вдалося зібрати за два дні. Кошти Для ЗСУ вже пожертвували понад 65 тисяч осіб.

Уряд Словаччини під головуванням Роберта Фіцо припинив військову допомогу Україні з державних резервів. Раніше Фіцо насміхався зі збору, назвавши його “символічним”.

  • 12 березня тисячі осіб вийшли на вулиці столиці Словаччини Братислави, щоб висловити підтримку Україні та протестувати проти словацького уряду, який, на думку критиків, занадто наблизився до Росії.
  • Глава МЗС Словаччини Юрай Бланар зазначив, що новий уряд країни не допомогатиме військово Україні, яка зіштовхується з російською агресією, одначе, орієнтуватиметься на гуманітарну допомогу українському населенню.
  • Однак, Міністерство внутрішніх справ Словаччини оголосило про рішення уряду спорядити до України нову партію гуманітарної допомоги на суму 203 492 євро на зимовий період.
  • Також прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо не блокував початок перемовин щодо вступу України в ЄС.

Розвіддані, з якими ознайомилися американські та західні посадовці, свідчать про можливу зміну пріоритетів глави Росії Володимира Путіна у повномасштабній війні проти України. Замість прагнення до повного захоплення України, Кремль може зосередитися на короткострокових цілях — утриманні захоплених територій та зміцненні ослабленої економіки РФ.

Нові котушки на 25 та 30 км для оптоволоконних FPV-дронів української компанії 3DTech пройшли внутрішні випробування та вже серійно виробляються. Виробництво всіх котушок компанії повністю локалізовано в Україні, закуповується лише сировина. 

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22:00 1 травня. Від початку цієї доби відбулося 140 бойових зіткнень.

Міністерство юстиції сформував Реєстр відомостей щодо незаконно депортованих Росією українських дітей. Технічне створення Реєстру вже завершене. Наразі здійснюється формування та подання перших особових справ.

1 травня Міноборони спільно з підприємством “Українська оборонна компанія” підписали Меморандум про взаєморозуміння у сфері державного гарантування якості, що є важливим елементом запровадження в Україні системи гарантування якості за стандартами НАТО.