У Словаччині вийшли на протести в підтримку України та проти політики уряду щодо Росії

Джерело: Reuters

У вівторок, 12 березня, тисячі людей вийшли на вулиці столиці Словаччини Братислави, щоб висловити підтримку Україні та протестувати проти словацького уряду, який, на думку критиків, занадто наблизився до Росії.

Фото: Reuters

Протести почалася зі звуками сирен повітряної тривоги.

“Люди в Україні чують це щодня. Я тут, тому що дії цієї урядової коаліції перетинають усі кордони”, — сказав натовпу організатор протесту Міхал Хворецький.

Фото: Reuters

Фото: Reuters

Організатори припустили, що на протестах було приблизно 5000 людей.

Фото: Reuters

Фото: Reuters

Довідка. Від початку повномасштабної російсько-української війни Словаччина була одним із найвірніших союзників України.Зокрема Словаччина першою надала України ППО та прийняла десятки тисяч вимушених переселенців.

Проте уряд прем’єр-міністра Роберта Фіцо викликав занепокоєння своєю різкою критикою європейської військової допомоги Україні та прагненням відновити зв’язки з Росією як культурні, так і політичні.

Останній випадок стався цього місяця, коли міністр закордонних справ Словаччини Юрай Бланар провів переговори з міністром закордонних справ РФ Сергієм Лавровим. 

Юрай Бланар захищає свою зустріч з Лавровим, яка, за його словами, відбулася на прохання російської сторони, заявивши, що потрібне дипломатичне рішення.

Прем’єр-міністр Роберт Фіцо відмовився допомагати Україні зброєю, за винятком комерційних поставок, стверджуючи, що це лише продовжить бойові дії. Він також виступав проти санкцій проти Росії.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.