У Словаччині вийшли на протести в підтримку України та проти політики уряду щодо Росії

Джерело: Reuters

У вівторок, 12 березня, тисячі людей вийшли на вулиці столиці Словаччини Братислави, щоб висловити підтримку Україні та протестувати проти словацького уряду, який, на думку критиків, занадто наблизився до Росії.

Фото: Reuters

Протести почалася зі звуками сирен повітряної тривоги.

“Люди в Україні чують це щодня. Я тут, тому що дії цієї урядової коаліції перетинають усі кордони”, — сказав натовпу організатор протесту Міхал Хворецький.

Фото: Reuters

Фото: Reuters

Організатори припустили, що на протестах було приблизно 5000 людей.

Фото: Reuters

Фото: Reuters

Довідка. Від початку повномасштабної російсько-української війни Словаччина була одним із найвірніших союзників України.Зокрема Словаччина першою надала України ППО та прийняла десятки тисяч вимушених переселенців.

Проте уряд прем’єр-міністра Роберта Фіцо викликав занепокоєння своєю різкою критикою європейської військової допомоги Україні та прагненням відновити зв’язки з Росією як культурні, так і політичні.

Останній випадок стався цього місяця, коли міністр закордонних справ Словаччини Юрай Бланар провів переговори з міністром закордонних справ РФ Сергієм Лавровим. 

Юрай Бланар захищає свою зустріч з Лавровим, яка, за його словами, відбулася на прохання російської сторони, заявивши, що потрібне дипломатичне рішення.

Прем’єр-міністр Роберт Фіцо відмовився допомагати Україні зброєю, за винятком комерційних поставок, стверджуючи, що це лише продовжить бойові дії. Він також виступав проти санкцій проти Росії.

У першій половині 2025 року дефіцит бюджету Російської Федерації сягнув 3,69 трильйона рублів (46,89 мільярда доларів), або 1,7% ВВП. Це відповідає рівню, котрий російський уряд передбачив на весь рік.

7 липня уряд Великої Британії оголосив про запровадження нових санкцій проти Росії у зв’язку з використанням хімічної зброї під час повномасштабної війни проти України. До санкційного списку внесли двох російських громадян та одну установу.

7 липня під час патрулювання високогірної ділянки українсько-румунського кордону військовослужбовці відділу прикордонної служби “Ділове” Мукачівського загону виявили тіло невідомого чоловіка.

Керівник Центру вивчення окупації, колишній радник мера міста Петро Андрющенко повідомив, що у тимчасово окупованому Маріуполі окупанти зводять масштабний секретний об’єкт поблизу нової об’їзної дороги.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав становище національних меншин в Україні “спільною проблемою” Росії та Угорщини та закликав Будапешт до спільних дій.