У Словаччині вийшли на протести в підтримку України та проти політики уряду щодо Росії
Джерело: Reuters
У вівторок, 12 березня, тисячі людей вийшли на вулиці столиці Словаччини Братислави, щоб висловити підтримку Україні та протестувати проти словацького уряду, який, на думку критиків, занадто наблизився до Росії.

Фото: Reuters
Протести почалася зі звуками сирен повітряної тривоги.
“Люди в Україні чують це щодня. Я тут, тому що дії цієї урядової коаліції перетинають усі кордони”, — сказав натовпу організатор протесту Міхал Хворецький.

Фото: Reuters

Фото: Reuters
Організатори припустили, що на протестах було приблизно 5000 людей.

Фото: Reuters

Фото: Reuters
Довідка. Від початку повномасштабної російсько-української війни Словаччина була одним із найвірніших союзників України.Зокрема Словаччина першою надала України ППО та прийняла десятки тисяч вимушених переселенців.
Проте уряд прем’єр-міністра Роберта Фіцо викликав занепокоєння своєю різкою критикою європейської військової допомоги Україні та прагненням відновити зв’язки з Росією як культурні, так і політичні.
Останній випадок стався цього місяця, коли міністр закордонних справ Словаччини Юрай Бланар провів переговори з міністром закордонних справ РФ Сергієм Лавровим.
Юрай Бланар захищає свою зустріч з Лавровим, яка, за його словами, відбулася на прохання російської сторони, заявивши, що потрібне дипломатичне рішення.
Прем’єр-міністр Роберт Фіцо відмовився допомагати Україні зброєю, за винятком комерційних поставок, стверджуючи, що це лише продовжить бойові дії. Він також виступав проти санкцій проти Росії.
- 6 березня уряд Чехії заявив, що припиняє спільні засідання із кабінетом міністрів Словаччини на найближчі місяці через розбіжності стосовно українських питань.
- Глава МЗС Словаччини Юрай Бланар зазначив, що новий уряд країни не допомогатиме військово Україні, яка зіштовхується з російською агресією, одначе, орієнтуватиметься на гуманітарну допомогу українському населенню.
- Міністерство внутрішніх справ Словаччини оголосило про рішення уряду спорядити до України нову партію гуманітарної допомоги на суму 203 492 євро на зимовий період.
- Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо не блокував початок перемовин щодо вступу України в ЄС.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 липня. На даний час відбулося 149 бойових зіткнень.
З початку літа через російські обстріли постраждали шестеро медиків екстреної медичної допомоги. Загалом пошкоджені 24 автомобілі швидкої, з яких два знищені вщент.
Попри загрозливу ситуацію на фронті, де російські війська ведуть активні наступи й майже перетворили Суми на “сіру зону”, увагу спостерігачів дедалі більше привертає інший фронт – внутрішньополітичний. У червні в Україні загострилися кадрові конфлікти, антикорупційні справи та боротьба за контроль над урядом і силовими відомствами. У центрі – голова Офісу президента Андрій Єрмак.
Сьогодні, 6 липня, російські війська атакували ударними дронами будівлю Кременчуцького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки у Полтавській області.
Центральна міська клінічна лікарня №6 у тимчасово окупованому Донецьку перебуває у занедбаному стані. У медичному закладі спостерігається гостра нестача медикаментів та персоналу, зафіксовані випадки фізичного зносу приміщень — зокрема, пошкодження підлоги та зламані меблі.