ГРУ платило талібам за вбивства солдатів США в Афганістані – The Insider
Джерело: The Insider
Бойовики, пов’язані з рухом “Талібан”, отримували від російської військової розвідки (ГРУ) в середньому 200 тисяч доларів за вбивство військових міжнародної коаліції в Афганістані. Про це мовиться у розслідуванні The Insider та німецького журналу Der Spiegel.
Колишні афганські державні службовці, зокрема з Управління національної безпеки, розповіли журналістам, що теракти та напади на солдатів США і коаліції відбувалися з 2016 до 2019 року.
Винагорода за кожного вбитого військового становила 200 тисяч доларів, а загалом ГРУ виплатило “Талібану” щонайменше 30 мільйонів доларів.
Гроші перевозили кур’єри, якими керував колишній контрабандист Рахматулла Азізі. Журналісти стверджують, що з 2019 року Азізі живе в Москві, де має паспорт РФ на ім’я Рахіма Ахмадова. Номер цього документа лише двома цифрами відрізняється від паспорта Анатолія Чепіги (відомого як Руслан Боширов).
Деякі афганці з мережі кур’єрів потрапили до ЄС як біженці. Згідно з даними Der Spiegel, щонайменше двоє з них зверталися до Німеччини для отримання притулку. І попри те, що їм відмовили, вони досі продовжують жити у країні.
Додамо, президент Росії Володимир Путін підписав закон, що дозволяє вилучити організації “Талібан” та “Хаят Тахрір аш-Шам” (ХТШ) зі списку терористичних, створюючи правову основу для змін у відносинах з цими угрупованнями.
Талібан захопив владу в Афганістані у 2021 році – після виведення з країни американських військ, сформувавши власний уряд. Однак жодна держава, включаючи Росію, досі офіційно їх не визнала. Причиною залишаються невиконані зобов’язання талібів щодо дотримання прав людини, створення інклюзивної політичної системи та боротьби з тероризмом та наркотрафіком.
Довідка. Талібан – радикальний ісламістський рух сунітського напрямку, що зародився в Афганістані серед пуштунів 1994 року. Воював з армією США. Талібан мав військові сутички із ще радикальнішою ісламською організацією ІД-Хорасан, що виникла після 2015 року.
- Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що затримані за підозрою у стрілянині у ТЦ Crocus City Hall після нападу намагались виїхати до Білорусі. Такими заявами він ставить під сумнів твердження Кремля про нібито причетність України до нападу.
- Німеччина вперше з серпня 2021 року (відколи Талібан захопив владу в країні) депортувала 28 афганців на батьківщину.
- Угруповання Талібан, яке править в Афганістані, видало низку нових законів, які обмежують права людей.
“Янголи” створюють нові стандарти підтримки поранених військових, їхніх родин та ветеранів.
Україна планує надати громадянам, які перебувають за кордоном, можливість працевлаштування на оборонних підприємствах із бронюванням від мобілізації, повідомив міністр національної єдності Олексій Чернишов.
Колишній інформатор ФБР Олександр Смірнов, який неправдиво звинуватив президента США Джо Байдена та його сина Хантера Байдена в отриманні 10 000 000 доларів від України, проведе за ґратами шість років.
Шведське відомство з оборонних закупівель, FMV, уклало угоду з компанією KNDS на виробництво 44 танків Leopard 2 A8. Загальна вартість контракту складає 20 мільярдів шведських крон, що перевищує 1,7 мільярда євро.
Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо повідомив, що під час свого візиту до Москви минулого місяця досяг домовленостей із президентом Росії Володимиром Путіним щодо постачання газу. Це сталося незадовго до того, як Україна припинила транзит російського газу на початку 2025 року.