Група фінансових розвідок світу Egmont зупинила членство Росії

Джерело: Міністерство фінансів України

Егмонтська група підрозділів фінансової розвідки (Egmont Group) оприлюднила заяву щодо зупинення членства Росфінмоніторингу, підрозділу фінансової розвідки (ПФР) Росії, в Egmont Group.

Egmont Group об’єднує 170 підрозділів фінансової розвідки усього світу, включно з Мережею боротьби з фінансовими злочинами Міністерства фінансів США (FinCEN), з метою співпраці та обміну інформацією про ймовірні факти відмивання грошей, фінансування тероризму та інші пов’язані з ними злочини.

Це рішення фактично “відключило” Росфінмоніторингу доступ до порталу захищених комунікацій Egmont Group для отримання/передачі інформації до/з інших ПФР про спроби відмивати гроші або фінансувати тероризм.

Керівники Egmont Group під час онлайн-зустрічі 18 жовтня 2023 року досягли консенсусу, що довіру серйозно підірвано через позицію Росфінмоніторингу щодо дій і політики свого уряду, а також обрані ним способи комунікації.

У заяві Egmont Group підкреслено важливість міжнародного співробітництва та розвитку синергії з міжнародними партнерами (включно з міжнародними організаціями) для боротьби з відмиванням грошей та фінансуванням тероризму.

Інтереси та цілі Egmont Group зосереджено на вимогах ефективної глобальної системи співпраці у сфері протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму, яка є багатовимірною та складною. У цій системі довіра є ключовим фундаментом для будь-якої співпраці.

Egmont Group заявила, що зупинення членства Росії та супутні обмежувальні заходи будуть тривати до тих пір, поки ці дії будуть практичними та необхідними для захисту інтересів і цілей організації.

“Зупинення членства Росфінмоніторингу стало відповіддю на питання щодо його автономності. ПФР Росії став інструментом авторитаризму, а не органом, що бореться з фінансовими злочинами. Контроль над ПФР вірогідно допомагає Кремлю створювати складні мережі, щоб приховати походження прибутків від незаконної діяльності, включаючи корупцію та ухилення від санкцій. Рішення Egmont Group є черговим показником, що Росія не дотримується міжнародних правил та стандартів співпраці, і міжнародне суспільство це розуміє”, – зазначив міністр фінансів України Сергій Марченко.

Також він додав, що відключення Росії від захищеного вебпорталу Egmont Group є також результатом зближення Росії з такими країнами, як Північна Корея та Іран.

“Рішення Egmont Group мінімізувало ризик витоку до санкціонованих режимів конфіденційних звітів про підозрілі транзакції та іншої фінансової розвідки від ПФР світу”, – підкреслив Сергій Марченко.

Російський опозиційний політик Михайло Ходорковський та підприємець Борис Зімін допоможуть російськомовним медійним, правозахисним, аналітичним та гуманітарним проєктам, які працюють в Україні, і залишилися без фінансування від Держдепу США.

Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаель Гроссі заявив, що російські атаки на енергосистему України створюють ризик ядерної аварії, оскільки можуть призвести до збоїв у електропостачанні атомних електростанцій.

Військова агресія РФ завдала значної шкоди рибному господарству України. Зокрема в Азовському морі росіяни займаються масовим незаконним виловом водних біоресурсів, грабуючи рибні багатства водойми.

Україна отримала дозвіл на удари західним озброєнням по території РФ, проте такі атаки здійснюються лише власними засобами дальністю до 2500 км, повідомив військовий експерт, головний редактор Defense Express Олег Катков.

Американські та європейські судноплавні компанії заробили мільярди на продажах старих танкерів, котрі тепер входять до складу “тіньового флоту” Росії. Нині західні судна використовуються для експорту російської нафти в обхід міжнародних санкцій, свідчать результати міжнародного журналістського розслідування, оприлюднені німецькими телеканалами NDR і WDR.