Група G7 планує посилення нафтових санкцій проти РФ після переговорів Лаврова і Рубіо

Джерело: Bloomberg

Країни “Великої сімки” розглядають можливість додаткового посилення санкцій щодо російської нафти, повідомляє Bloomberg, посилаючись на проєкт доручення, підготовлений для міністрів фінансів G7.

Згідно з документом, до трирічної річниці російського повномасштабного вторгнення в Україну країни “Сімки” можуть змінити “ціновий ліміт” на нафту з Росії, який наразі встановлений на рівні 60 доларів за барель. При цінах вище цієї позначки російська нафта не може отримати західне страхування, а компанії, які займаються її торгівлею та транспортуванням із порушенням правила “цінового ліміту”, ризикують потрапити під вторинні санкції.

Мета додаткових обмежень — скоротити доступ Кремля до нафтових доларів і “спонукати” Росію до “укладення справедливого миру” з Україною, мовиться у документі. Мова про проєкт пропозиції, і поки незрозуміло, чи всі країни готові його підтримати. Зниження цінового ліміту, який діє з грудня 2022 року, країни G7 обговорювали навесні минулого року, однак до угоди не дійшли: занепокоєння висловлювали США, на думку яких це може призвести до зростання світових цін на енергоносії.

Про підготовку нових санкцій стало відомо після завершення в Саудівській Аравії перших з початку повномасштабної війни прямих і публічних переговорів Росії та США. За результатами переговорів вдалося досягти домовленостей про відновлення персоналу посольств, а також формування робочих груп, які обговорюватимуть Україну.

Однак, інформує видання, за ключовою українською темою переговори завершилися безрезультатно. Поки що зарано говорити про зближення позицій Росії та США, заявив після зустрічі помічник глави РФ Юрій Ушаков. Ще один переговорник від росіян, Кирил Дмитрієв закликав “обмежити очікування” і заявив про “збереження розбіжностей”.

Глава МЗС РФ Сергій Лавров на пресконференції розповів, що американська делегація пропонувала запровадити мораторій на взаємні удари по енергетичних об’єктах, в результаті яких в Україні були зруйновані майже всі ТЕЦ, а в Росії з початку року постраждали близько десяти нафтопереробних заводів. Лавров заявив, що РФ “ніколи не ставила під загрозу системи енергопостачання населення”.

Він також повідомив, що на зустрічі обговорювали санкції.

  • Віцепрезидент США Джеймс Ді Венс розповів, що Штати готові запровадити нові санкції проти РФ та навіть, ймовірно, вдатись до військових дій, якщо російський президент Володимир Путін відмовиться від мирної угоди з Україною.
  • Міністр оборони США Піт Гегсет заявив, що президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп не йде на поступки російському лідеру Володимиру Путіну.
  • Президент Володимир Зеленський заявив главі США Дональду Трампу під час телефонної розмови 12 лютого, що лідер Кремля Володимир Путін лише вдає, що хоче домовити.

Українське довкілля зазнало масштабних руйнувань унаслідок повномасштабного вторгнення Росії – вже зафіксовано понад 9000 випадків екологічної шкоди. Про це повідомила міністерка захисту довкілля Світлана Гринчук під час Міжнародної конференції з питань відновлення України URC-2025, що завершилася в Римі.

Життя британських монархів – це не лише урочистості й титули, а й постійна загроза безпеці. У 1980–90-х роках члени королівської родини неодноразово ставали мішенню замахів, спроб викрадення та нападів божевільних. Цей тиск особливо гостро відчувала принцеса Діана – одна з найвідоміших і найбільш переслідуваних ЗМІ жінок свого часу.

Національний інститут раку США (NCI), один з головних центрів боротьби з онкологією у світі, переживає масштабну кризу. Після десятиліть підтримки з боку обох політичних таборів і значного прогресу в зниженні смертності від раку, інститут опинився в епіцентрі різких скорочень, кадрових чисток та адміністративного хаосу – наслідків рішень адміністрації Дональда Трампа.

У Китаї вчені навчилися вставляти мікроконтролери прямо в мозок бджіл, щоб керувати їхнім польотом. Такі “кіборги” можуть стати новим інструментом для військової розвідки або пошукових операцій після катастроф.

Митні надходження до бюджету США за підсумками перших дев’яти місяців 2025 року вперше в історії перевищили $100 мільярдів. Такі дані оприлюднило Міністерство фінансів США у щомісячному бюджетному звіті.