Грузія бере приклад з режиму Путіна – Politico

Джерело: Politico з посиланням на звіт Форуму громадянського суспільства Східного партнерства

Повномасштабне вторгнення Росії в Україну розділило східну Європу. Деякі країни наблизились до Євросоюзу, тоді як інші, зокрема Грузія, обирають російський шлях до авторитаризму.

У звіті Форуму громадянського суспільства Східного партнерства зазначається, що російсько-українська війна посилила відносини між деякими східними країнами та ЄС у сферах енергетики, торгівлі та транспорту. Але в той час, як державне управління зросло в Україні та Молдові, у “політично поляризованій Грузії” ситуація має тенденцію до зниження.

“Диктатури чи автократичні режими вчаться один у одного. І я думаю, що в деяких країнах ми бачимо певний процес навчання. Ми також бачили це в Грузії”, – сказала Олександра Сабо з партнерства.

У березні 2023 року Грузія спробувала запровадити закон про іноземних агентів у стилі президента РФ Володимира Путіна, що призвело до великих внутрішніх протестів.

“Закон був ніби копі-пастом з Росії, з деякими … місцевими елементами — але схожість була очевидною”, — сказала Сабо.

Грузія також пережила падіння демократії, ефективного врядування та зближення політики, що відображає політичну поляризацію в країні, виявив Індекс Східного партнерства 2023.

“Загалом у кожній сфері спостерігалося зниження, попри те, що ЄС нагородив її статусом кандидата”, — пояснила Сабо.

Україна, Молдова та Грузія подали заявки на членство в ЄС після повномасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року. Але тепер тріо стало менш відокремленим утворенням, а межі між політикою сусідства ЄС і політикою розширення ЄС розмиті, мовиться в звіті.

У той час як Грузія повільно віддаляється, Україна та Молдова неухильно здійснюють системні зміни, яких Брюссель очікує від них, щоб рухатися шляхом вступу.

ЄС зробив наступний крок з Україною та Молдовою, погодившись розпочати переговори про вступ після саміту європейських лідерів у грудні. Грузія поки що отримала лише статус кандидата.

  • У суботу, 13 січня, в столиці Грузії Тбілісі пройшла велика акція протесту з вимогою суворого покарання жінки, звинуваченої в спотворенні релігійної ікони із зображенням радянського диктатора Йосипа Сталіна.

У Запоріжжі внаслідок російського удару загинуло двоє людей, серед яких 14-річна дівчина. Ще дев’ятеро осіб отримали поранення.

NASA запустило “додаток щотижневих досягнень” для своїх співробітників, який дозволить відстежувати їхню продуктивність. Це є частиною зусиль агентства виконати одну з вимог Ілона Маска щодо ефективності роботи уряду.

Сьогодні, 21 березня бюджетний комітет Німеччини погодив виділення додаткових 3 млрд євро на військову допомогу Україні після того, як майбутній канцлер Фрідріх Мерц ухвалив реформи, спрямовані на збільшення інвестицій в оборонну сферу.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 березня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 124 бойових зіткнення.

Уряд Великої Британії уклав угоду з ірландською компанією Thales на виробництво понад 5 тисяч протитанкових керованих ракет для України.