«Нами правлять закони, а не король»: губернаторка Нью-Йорка пригрозила Трампу судом
Джерело: The Guardian
Губернаторка штату Нью-Йорк Кеті Хокул розкритикувала рішення президента США Дональда Трампа скасувати платний в’їзд на Мангеттен. Вона назвала дії адміністрації Трампа “необґрунтованими” і пообіцяла боротися за збереження програми.
Так, у своєму дописі на Truth Social Трамп порівняв себе із королем, вихваляючи власне рішення скасувати плату. Він заявив, що врятував “весь Нью-Йорк”.
“ПЛАТНИЙ В’ЇЗД МЕРТВИЙ. Мангеттен і весь Нью-Йорк ВРЯТОВАНІ. ХАЙ ЖИВЕ КОРОЛЬ!”, – написав він, додавши згенероване ШІ фото у короні.
Згодом офіційний акаунт Білого дому додав колаж глави США із короною на голові.
“CONGESTION PRICING IS DEAD. Manhattan, and all of New York, is SAVED. LONG LIVE THE KING!”
–President Donald J. Trump pic.twitter.com/IMr4tq0sMB— The White House (@WhiteHouse) February 19, 2025
Тоді як міністр транспорту США Шон Даффі вже поспішив направити губернатору штату Нью-Йорк лист про намір припинити дію програми, назвавши її “ляпасом робочому класу і власникам малого бізнесу”.
Рішення федерального уряду викликало критику з боку місцевої влади. Транспортна мережа MTA спробує оскаржити рішення про скасування плати за в’їзд.
Нью-Йорк не був під владою короля 250 років. Ми, чорт забирай, не збираємося починати зараз. Якщо ви не знаєте ньюйоркців, ми боротимемося. Ми – країна, якою правлять закони, а не король, – заявила Хокул. – Побачимося в суді.
Запущена 5 січня програма передбачає оплату за в’їзд у найзавантаженішу частину міста: від 2,25 долара вночі до 9 доларів у години пік. Для малозабезпечених водіїв передбачені знижки, а деякі категорії транспорту звільнені від збору.
Мета – зменшення заторів, покращення якості повітря та залучення коштів для оновлення міської транспортної системи.
За даними MTA (Metropolitan Transportation Authority), впровадження збору вже дало результати: інтенсивність руху скоротилася на 7,5%, а час проїзду мостами та тунелями до нижнього Мангеттена зменшився на 30%. Водночас кількість відвідувачів бізнес-центрів у зоні дії програми зросла на 1,5 млн осіб, а продажі квитків на бродвейські шоу піднялися на 17%.
Однак адміністрація Трампа розкритикувала ініціативу, заявивши, що вона суперечить федеральним нормам, які забороняють стягнення плати за використання доріг, збудованих коштом федерального бюджету.
Дональд Трамп, який володіє нерухомістю в зоні дії програми, неодноразово критикував її, називаючи «руйнівною» для економіки міста. Він пообіцяв скасувати збір за в’їзд протягом першого тижня свого президентства.
- Сенатор від штату Вермонт Берні Сандерс поділився думкою щодо американського президента Дональда Трампа та його дій щодо України.
- Кожен п’ятий американець зараз купує більше товарів, ніж зазвичай, через занепокоєння з приводу введених президентом Дональдом Трампом мит.
- Міністерство сільського господарства США заявило про намір повернути на роботу випадково звільнених співробітників, котрі беруть участь у боротьбі зі спалахом пташиного грипу.
Президент Володимир Зеленський повідомив, що команди України та Сполучених Штатів Америки працюють над проєктом угоди. Про це президент розповів під час вечірнього звернення 21 лютого.
Очільник Департаменту ефективності уряду США (DOGE) та радник Дональда Трампа, Ілон Маск, пояснив, чому змінив своє ставлення до України після початку російського вторгнення, звинувативши у цьому українську владу.
20 лютого німецька поліція затримала 18-річного громадянина Росії, якого підозрюють у підготовці “політично вмотивованого нападу” в Берліні.
США повідомили, що розглядають можливість припинення участі в міжнародних зусиллях щодо судового переслідування Росії вторгнення в Україну.
У п’ятницю, 21 лютого, тисячі людей вийшли на мітинги в Братиславі та інших містах Словаччини, вимагаючи відставки прем’єр-міністра Роберта Фіцо.