ГУР спільно з ВМС ЗСУ знищили російський корабель «Сергей Котов»

Джерело: Головне управління розвідки Міноборони України

Уночі 5 березня спецпідрозділ ГУР “Group 13”, спільно з ВМС ЗСУ та за підтримки Міністерства цифрової трансформації України знищили черговий російський корабель.

Цього разу під прицілом українських захисників опинився патрульний корабель Чорноморського флоту РФ “Сергей Котов”.

Для атаки було застосовано морські дрони “Magura V5”. Як наслідок – російський корабель проєкту 22160 зазнав пошкоджень корми, правого та лівого бортів.

Вразити ворожий корабель вдалось у територіальних водах України, поблизу Керченської протоки.

Вартість потопленого “Сергея Котова” становить близько 65 мільйонів доларів.

Додамо, що “Сергей Котов” став 26 знищеним кораблем РФ від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Варто зауважити, що корабель “Сергей Котов” приєднали до складу ЧФ РФ 30 липня 2022 року. Він міг розмістити 80 членів екіпажу.

Корабель був озброєний 76-мм артилерійською установкою АК-176МА, багатоканальним ЗРК “Штиль-1”, ЗРК ближньої дії 3М-47 “Гибка”, двома малогабаритними дистанційно-керованими протидиверсійними гранатометами комплексу ДП-65.

Також на кораблі була передбачена можливість базування гелікоптера Ка-52.

  • 14 лютого ЗСУ спільно з ГУР знищили великий десантний корабель РФ “Цезар Куніков”.

Керівник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов в інтерв’ю телерадіомовній службі BBC розповів про “важкий період для України”.

21 квітня Міністерство оборони (МО) Росії заявило, що підрозділи російського Південного угруповання військ захопили Богданівку (на північний схід від Часів Яр), але аналітики ISW не спостерігали візуальних доказів, які підтверджують це твердження.

Сьогодні, 21 квітня, п’ята річниця другого туру президентських виборів 2019 року, які завершилися перемогою тоді…

Сенатор від Демократичної партії Марк Ворнер, голова комітету з питань розвідки, висловив сподівання, що ракети великої дальності ATACMS можуть відправити в Україну до кінця наступного тижня.

Міністри Великої Британії підтвердили, що деяке обладнання з підписаних контрактів не буде доставлене в Україну до наступної весни. Понад половину військового фонду України розміром понад 1 млрд 113 млн, який керується Міністерством оборони, залишається невикористаним через бюрократичні затримки з оформленням контрактів.