Хакери РФ поширюють шкідливе ПЗ серед українських військових через Telegram та Signal

Джерело:  Держспецзв’язок

Хакерські групи, пов’язані з російським військовим розвідувальним відомством ГРУ, активно використовували месенджери, зокрема Telegram та Signal, для поширення шкідливого програмного забезпечення. Ці атаки, які були виявлені у другому півріччі 2023 року, мають на меті враження на мобільні пристрої та системи військових.

За звітом, хакери використовують різні методи, щоб маскувати шкідливе програмне забезпечення, включаючи в інсталятори легітимних програм, таких як система ситуаційної обізнаності “Кропива”. Основними векторами атак стали Telegram та Signal, де зловмисники розповсюджували шкідливі файли, які маскувалися під інструкції з кібербезпеки від CERT-UA.

За останнім звітом, ГРУ швидко адаптується до нових методів захисту та розробляє нові вектори атак. Більшість атак були спрямовані на комп’ютери з операційною системою Windows, оскільки багато військових використовують саме їхні версії месенджерів.

Держспецзв’язок закликає військовослужбовців бути пильними та дотримуватися рекомендацій з кібербезпеки, включаючи уникання завантаження файлів з невідомих джерел та підозрілих посилань, регулярне оновлення операційних систем та паролів, а також використання надійних паролів для різних облікових записів.

Ввечері 23 грудня невідомі дрони атакували військовий аеродром Міллерово у Ростовській області, РФ.

Завдяки лазівкам у санкціях ЄС російські мільярдери, наближені до президента РФ Володимира Путіна, продовжують заробляти на торгівлі з Європою. До таких висновків дійшли автори розслідування онлайн-видання The Insider.

У Генеральному штабі поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 23 грудня. З початку доби відбулося 235 бойових зіткнень, противник завдав 12 авіаційних ударів із застосуванням 37 КАБ, понад 490 ударів дронами-камікадзе та здійснив більш як три тисячі обстрілів позицій наших військ і населених пунктів із використанням різних типів озброєння.

Результат дослідження уламків балістичної ракети середньої дальності “Орешник”, якою РФ вдарила по Дніпру 21 листопада, засвідчив, що російський президент Володимир Путін вкотре заявив неправдиву інформацію щодо “найновішого озброєння”.

Німеччина надала Україні новий великий пакет озброєнь, значно посиливши українську ППО.