ХАМАС тримає в заручниках близько 130 ізраїльтян – ЗМІ
Джерело: The Times of Israel
Високопосадовець ХАМАС Мусса Абу Марзук заявив, що угруповання тримає в заручниках близько 130 ізраїльтян, включаючи високопоставлених армійських посадовців.
Своєю чергою, керівник Палестинського ісламського джихаду Зіяд ан-Нахала повідомив, що в них в полоні близько 30 громадян Ізраїлю, які повернуться додому, тільки якщо будуть звільнені палестинські в’язні.
Водночас представник волонтерської групи ZAKA, яка займається пошуком людських останків після терактів та інших катастроф, зазначив, що вони зібрали понад 250 тіл з місця проведення музичного фестивалю на півдні країни.
Вказано, що кількість загиблих в Ізраїлі після нападу ХАМАС перевищило 700 людей. За даними Міністерства охорони здоров’я, щонайменше 2315 людей отримали поранення та пройшли лікування в ізраїльських лікарнях. 23 особи перебувають у критичному стані, 340 – у важкому, а 449 – у стані середньої тяжкості.
- В Ізраїлі під час бойових дій загинули двоє громадян України. Нині вживають заходи щодо організації репатріації тіл загиблих.
- Ізраїль відбиває масштабні атаки палестинського угруповання ХАМАС другу добу поспіль у неділю, 8 жовтня.
- Напад на Ізраїль з боку палестинського угруповання ХАМАС 7 жовтня може стати одним з найбільших провалів ізраїльської розвідки з часів війни Судного дня 1973 року.
Служба безпеки України спільно з прокуратурою знешкодила злочинне угруповання, яке викрадало, катувало та вимагало гроші у підприємців і військових на Дніпропетровщині. Серед затриманих депутат місцевої ради, котрий зі спільниками вимагав 2,5 млн доларів у військового.
19 листопада глава МЗС України Андрій Сибіга здійснить візит до Сполучених Штатів з офіційним візитом.
Між Литвою та Швецією на дні Балтійського моря виявили черговий пошкоджений підводний кабель зв’язку, про що повідомив головний технічний директор литовської телекомунікаційної компанії Telia Андрюс Шемешкявічюс.
18 листопада Росія наклала вето на резолюцію Ради Безпеки ООН, котрою закликали до негайного припинення бойових дій у Судані. Інші 14 членів органу підтримали документ, спрямований на розв’язання гуманітарної кризи.
Україна долучилася до Глобальної Платформи Кліматичного Клубу. Це механізм підтримки, покликаний прискорити декарбонізацію промисловості з високим рівнем викидів і сприяти промисловому розвитку з нульовим та низьким рівнем викидів.