ХАМАС відкинув пропозицію Ізраїлю про припинення вогню в Секторі Гази – АР

Джерело: Associated Press

За словами високопосадовця з Єгипту, терористичне угруповання ХАМАС відкинуло пропозицію Ізраїлю про припинення бойових дій у Секторі Гази терміном на два місяці.

Як розповіли в інформагентстві, Ізраїль запропонував, що в межах припинення вогню ХАМАС повинен був би звільнити ізраїльських заручників в обмін на звільнення палестинців, ув’язнених Ізраїлем. Згідно з цією пропозицією, Єх’я Сінвар та інші лідери ХАМАСу в Газі могли б переїхати до інших країн.

“Угруповання наполягає на постійному припиненні вогню перед будь-яким подальшим звільненням заручників. Ізраїльські лідери поки що виключають таку можливість”, – йдеться в матеріалі.

Зазначається, що лідери ХАМАСу відмовляються покинути Газу, вимагаючи при цьому, щоб Ізраїль повністю вивів свої війська з цієї території і дозволив палестинцям повернутися до своїх домівок.

Як зауважив посадовець, який говорив на умовах анонімності, Єгипет і Катар, котрі виступали посередниками у попередніх угодах між Ізраїлем і ХАМАСом, розробляють багатоступеневу пропозицію, щоб спробувати подолати розбіжності. Пропозиція передбачатиме припинення війни, звільнення заручників і висунення плану вирішення ізраїльсько-палестинського конфлікту.

В офісі прем’єр-міністра Біньяміна Нетаньяху відмовилися коментувати переговори, посилаючись на потенційні ризики для заручників.

Лідери Європейського Союзу пообіцяли вжити заходів у відповідь на запровадження президентом США Дональдом Трампом 25% мит на сталь та алюміній зі всього світу.

Україна розвиватиме прикордонну інфраструктуру та логістику. Зокрема до 2023 року планується оновити 29 наявних і збудувати 17 нових пунктів пропуску.

Україна отримає 8,8 мільярда японських єн (близько 58 мільйонів доларів) грантової допомоги від уряду Японії. Відповідний проєкт угоди затвердив Кабінет Міністрів.

Сьогодні, 11 лютого, Верховна Рада України ухвалила законопроєкт про закупівлю двох ядерних реакторів радянського виробництва у Болгарії для Хмельницької атомної електростанції.

Колишня працівниця Meta Келлі Стоунлейк подала позов проти компанії, звинувачуючи її в дискримінації за ознакою статі та помсті.