ХАМАС завищує кількість загиблих людей і спотворює статистику, аби очорнити Ізраїль — ЗМІ

Джерело: The Telegraph

У Секторі Гази кількість загиблих мирних жителів залишається невідомою, оскільки дані, що публікуються Міністерством охорони здоров’я Гази контролюються ХАМАСом. Ті своєю чергою надають часто серйозні статистичні помилки, наприклад, дорослих загиблих приписують до дітей.

У результаті такі звіти підривають репутацію Ізраїлю. Багато світових ЗМІ, висвітлюючи ізраїльсько-палестинський конфлікт, посилаються на Міністерство охорони здоров’я Гази.  Однак, згідно з дослідженням Товариства Генрі Джексона, виявлено численні помилки в цих звітах.

Оглядачі виявили, що чоловіків помилково класифікують як жінок, а дорослих — як дітей. Крім того, серед загиблих реєструються випадки смерті, не пов’язані з бойовими діями, такі як природні смерті або жертви від ракетних обстрілів, що призводить до завищення загальної кількості жертв. Наприклад, ООН звітувала, що майже 70% усіх загиблих у Секторі Гази складають жінки та діти.

Ці помилки в статистиці, на думку експертів, можуть створювати уявлення, що Ізраїль несе відповідальність за більшість цивільних жертв. Разом з тим насправді значну частину загиблих складають чоловіки бойового віку, що є учасниками бойових дій.

Міжнародні ЗМІ часто не проводять детального аналізу цих даних і використовують цифри без перевірки, що може впливати на формування однобічного наративу. Наприклад, BBC, CNN та The New York Times не завжди надають критичний аналіз інформації, наданої Міністерством охорони здоров’я Гази. Таке призводить до поширення неповної чи неправдивої інформації про жертви.

Згідно з дослідженням, 98% матеріалів ЗМІ цитували дані від ХАМАСу без сумніву, в той час, як лише 5% посилалися на ізраїльські джерела.

Цей дисбаланс у висвітленні кількості загиблих може негативно впливати на глобальне сприйняття конфлікту, створюючи хибне враження, що основними мішенями є цивільні особи. Зважаючи на це, оглядачі закликають до більш уважного аналізу статистичних даних та забезпечення прозорості у висвітленні наслідків війни в Газі.

Не тільки те, що ви їсте, а й коли саме – може мати серйозні наслідки для здоров’я. Останні дослідження вказують: вечеря після 19:00 – це не просто звичка, а потенційний шлях до діабету, ожиріння, поганого сну і навіть підвищеного ризику смерті.

Росія системно використовує заборонену хімічну зброю проти українських військових – про це заявили у Міноборони Нідерландів, посилаючись на розвіддані, зібрані спільно з Німеччиною.

Джиллі – собака породи малінуа, що все своє життя до початку повномасштабного вторгнення несла службу на КПП “Чонгар” – контрольно-пропускний пункт з тимчасово окупованим Кримом. Її власник Ден, прикордонник з Херсонщини, з малечку виховував та соціалізував Джиллі, навчав на пошук наркотичних засобів для роботи. 24 лютого, коли росіяни стрімко просувались на усіх напрямках, саме КПП “Чонгар” був першим взятим об’єктом. Наряд Дена з собакою після обстрілу не змогли провести успішну евакуацію і були в оточені. Військовослужбовців взяли в полон, Джиллі наказали відпустити. Тоді вони бачились востаннє.

Платформа Меморіал у співпраці з Характер.медіа презентувала спецпроєкт “Ратушні. Легенда про Лицаря і Друїда”. Це меморіальний репортаж, що складається з 18 частин, доповнених ілюстраціями й аудіо- та відеоматеріалами. Презентація відбулася сьогодні, 4 липня, на відкритті фестивалю “Протасів Яр” у Києві.

Цей день — справжній ковток свіжості після спеки. Погода в Україні зміниться: зниження температури, хмарність і локальні дощі зроблять повітря легшим. За даними SINOPTIK.ua, збережеться підвищений рівень алергенів та місцями — грози.