ХАМАС заявив, що випустив по Ізраїлю 5000 ракет

Джерело: Times of Israel

За інформацією бойовиків ХАМАС, під час сьогоднішнього обстрілу Ізраїлю вони випустили по країні 5000 ракет. На цей час відомо вже про щонайменше 5-х загиблих унаслідок атаки.

ХАМАС заявив, що випустив 5000 ракет по Ізраїлю під час несподіваної атаки вранці, яку він назвав “Операція “Потоп Аль-Акса””.

Мохаммад Дейф, військовий командувач ХАМАС, у своїй заяві повідомив, що триваючі атаки є помстою за “осквернення” Ізраїлем мечеті Аль-Акса в Єрусалимі.

З його словами, цьогоріч Ізраїль убив і поранив сотні палестинців, а також відхилив пропозиції обміну полоненими.

Дейф стверджує також, що було випущено понад 5000 ракет.

“Сьогодні люди повертають революцію та відроджують марш повернення”, — сказав він.

Дейф закликав арабів в Єрусалимі та всередині Ізраїлю, у Негеві, Галілеї та на півночі Ізраїлю “підпалити землю під ногами окупантів”.

Крім того, він закликав “ісламський опір у Лівані, Іраку, Сирії та Лівані” — країни з терористичними рухами, які військово підтримуються Іраном — “об’єднати свій опір із сьогоднішнім опором палестинців” і “почати марш до Палестини зараз”.

Салех аль-Арурі, заступник голови ХАМАС, який вважається лідером ХАМАС на Західному березі, виступив із такою ж заявою, закликавши арабські та ісламські країни приєднатися до “Операції “Потоп Аль-Акса””.

Повідомляється також про збільшення кількості загиблих унаслідок атаки ХАМАС. Зокрема про щонайменше 4-х загиблих повідомив мер бедуїнського міста Кусейфе на півдні Ізраїлю, яке розташоване приблизно за 65 кілометрів від сектора Гази.

Раніше повідомлялось про одну загиблу жінку та 15-х поранених.

Станом на ранок 24 травня у Середземному морі російські окупанти утримують на бойовому чергуванні один носій крилатих ракет “Калібр”.

Уночі 24 травня війська РФ завдали ударів по залізничній інфраструктурі у Харківській області. Обійшлось без постраждалих, однак є значні руйнування.

У 2024 році Україна розраховує залучити ще три транші обсягом $4,5 млрд за програмою МВФ Механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility – EFF).

Південна Корея та Японія оголосили про санкції проти осіб, організацій та суден, які допомагають Росії купувати озброєння у Північної Кореї, порушуючи резолюцію Радбезу ООН.

Протягом доби російські армійці обстріляли Херсонську область, внаслідок чого пошкоджено 11 приватних будинків.