Ізраїль заявив про проникнення палестинських бойовиків на територію країни

Джерело: AP News

Ізраїльські військові заявили про проникнення до Ізраїлю палестинських бойовиків із Сектора Гази. Жителям уздовж прикордонної зони Ізраїлю заборонили виходити з домівок.

Повідомлення про проникнення бойовиків було оголошено трохи більше ніж через годину після того, як з території Сектора Гази почали обстрілювати Ізраїль десятками ракет.

ХАМАС заявив, що лідер його військового крила Мохаммед Дейф планує зробити заяву пізніше в суботу.

Ракетний обстріл Ізраїля зі Сектора Гази розпочався вранці жовтня. По всій країні почала лунати повітряна тривога. Обстріл тривав близько 30 хвилин.

Ізраїльське рятувальне агентство Magen David Adom повідомило, що 70-річна жінка зазнала важких поранень унаслідок влучання ракети у будівлю на півдні Ізраїлю. В іншому місці 20-річний чоловік зазнав поранення середньої тяжкості осколками ракети.

Палестинські ЗМІ в Газі повідомили про можливу спробу бойовиків проникнути в Ізраїль, але жодних додаткових подробиць не було відомо.

Ракетний обстріл відбувся після тижнів загострення напруженості вздовж нестабільного кордону Ізраїлю з Газою та запеклих боїв на окупованому Ізраїлем Західному березі.

Ізраїль підтримує блокаду Сектора Гази після того, як у 2007 році ХАМАС, ісламське бойове угруповання, яке виступає проти Ізраїлю, захопило контроль над територією.

Блокада, яка обмежує пересування людей і товарів в Газу та з неї, спустошила економіку території. Ізраїль стверджує, що блокада необхідна, щоб не дати бойовикам нарощувати свої арсенали. Палестинці кажуть, що закриття є колективним покаранням.

Сьогодні, 25 травня, російські війська знову атакували центр Харкова.

Внаслідок російських авіаударів по будівельному гіпермаркету в Харкові кількість постраждалих зросла до 35.

Завтра, 26 травня, протягом доби у всіх регіонах України графіки відключень світла для промислових та побутових споживачів не плануються.

Дві групи вчених виявили теоретично придатну для життя планету, меншу за Землю, але більшу за Венеру, яка обертається навколо маленької зірки приблизно за 40 світлових років від нас.

Станом на 16:30 в суботу, 25 травня, кількість бойових зіткнень на фронті з початку доби збільшилась до 71. Ситуація вздовж всієї лінії зіткнення залишається складною водночас, контрольованою Силами оборони України.