ХАМАС зірвав переговори з Ізраїлем щодо припинення вогню
Джерело: Reuters
У неділю, 31 березня, в столиці Єгипту Каїрі мали відбутися переговори щодо припинення вогню у секторі Гази, але представники ХАМАСу на них не з’явилися.
Як розповіли в агентстві, це відбулося попри те, що Ізраїль та ХАМАС посилили переговорний процес щодо перемир’я в обмін на звільнення заручників.
Зокрема бойовики не приїхали на переговори, оскільки чекали на повідомлення від посередників щодо оновленої пропозиції Ізраїля, йдеться в матеріалі.
Як розповіли у виданні, бойовики ХАМАСу хочуть укласти угоду, яка б передбачала припинення боїв і виведення ізраїльських військ з Гази. Але Ізраїль виключає остаточне припинення вогню, оскільки попередив, що рано чи пізно відновить спроби зруйнувати військовий потенціал ХАМАСу.
Новий раунд переговорів про припинення вогню, який мав відбутися 31 березня, був схвалений прем’єр-міністром Ізраїлю Біньяміном Нетаньягу на фоні тиску через масові протести з вимогою повернути заручників додому.
Раніше Ізраїль погодився звільнити 700-800 палестинських в’язнів у межах угоди з бойовиками ХАМАС про припинення вогню та звільнення заручників.
- Представники Армії Ізраїлю заявили, що внаслідок авіаудару по району Рафах на півдні Сектору Гази ліквідовано старших офіцерів так званого комітету з надзвичайний ситуацій терористичного угруповання ХАМАС.
Поліція Південної Кореї здійснила обшук в офісі президента Юн Сук Йоля на тлі розслідування щодо оголошення воєнного стану минулого тижня. Ця подія стала черговим етапом у конституційній кризі, що охопила країну.
ДБР повідомило про підозру у держзраді народному депутату України VI та VII скликань від забороненої “Партії регіонів”.
Служба безпеки України затримала агента воєнної розвідки РФ на Донеччині. Зловмисник шпигував за пунктами дислокації та переміщеннями Сил оборони України, щоб наводити по них ворожі удари.
У ніч на 11 грудня Сили оборони України атакували нафтобазу у Брянській області РФ.
Суперечки щодо мобілізації в Україні спричинили напруженість у відносинах між президентами Володимиром Зеленським і Джо Байденом. Як повідомляють джерела, конфлікт виник через розбіжності в поглядах на кількісні показники мобілізації та зниження мобілізаційного віку.