Херсонщина: за добу росіяни здійснили 119 обстрілів, загинула одна особа

Джерело: очільник Херсонської ОВА Олександр Прокудін у Facebook

Протягом доби російські армійці 119 разів обстріляли Херсонську область, внаслідок чого загинула одна особа, ще троє – зазнали поранень, серед них дитина.

Загалом росіяни випустили по Херсонщині 664 снаряди з мінометів, артилерії, РСЗВ, танків та БпЛА.

Зокрема, по місту Херсон російські армійці випустили 30 снарядів.

Російські загарбники поцілили у житлові квартали населених пунктів області; об’єкт критичної інфраструктури та церкву у Херсонському районі.

Додамо, що протягом минулої доби відбулося 103 бойових зіткнення. Загалом ворог завдав 1 ракетний та 23 авіаційних удари, здійснив 59 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах.

Внаслідок російських терористичних атак є загиблі та поранені серед цивільного населення. Руйнувань та пошкоджень зазнали житлові будинки та інша цивільна інфраструктура.

Вночі російські окупанти завдали чергового авіаційного удару, застосувавши 7 ударних БпЛА типу “Shahed-136/131”. Силами та засобами протиповітряної оборони України знищено 4 ворожих БпЛА.

Авіаційних ударів зазнали: Авдіївка, Орлівка та Новомихайлівка Донецької області.

Під артилерійським вогнем опинилися понад 110 населених пунктів Чернігівської, Сумської, Харківської, Луганської, Донецької, Запорізької, Дніпропетровської, Херсонської та Миколаївської областей.

  • Начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України генерал-лейтенант Кирило Буданов розповів про необхідність продовжувати тиск на ворога, зокрема атакуючи тимчасового окупований Крим із повітря, використовувати морські ударні безпілотники та проводити таємні спецоперації.
  • Командувач оперативно-стратегічного угруповання військ “Таврія” Олександр Тарнавський повідомив, що російські окупанти збільшили активність бойової авіації та кількість штурмових і наступальних дій.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.

У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.