Хімічні атаки РФ частішають: використання росіянами хімічних речовин стало системним

Джерело: Командування Сил підтримки Збройних сил України
Тенденція застосування росіянами небезпечної хімічної зброї у війні проти України зростає, а хімічні атаки частішають.
Протягом останнього місяця мобільними групами угруповання сил і засобів підтримки та іншими підрозділами Сил оборони зафіксовано 371 випадок застосування ворогом боєприпасів зі вмістом небезпечних хімічних речовин, що на 90 випадків більше, ніж за попередній період.
Основним способом доставлення є використання безпілотних літальних апаратів, переважно зі скидом гранат К-51 та РГ-ВО.
Загалом, Сили оборони України за період з лютого 2023 року по березень 2024 року зафіксували 1 412 випадків застосування Російською Федерацією боєприпасів, споряджених небезпечними хімічними речовинами.
Противник продовжує застосовувати боєприпаси, які містять небезпечні хімічні речовини, чим порушує “Конвенцію про заборону розробки, виробництва, накопичення, застосування хімічної зброї та про її знищення”, а також закони та звичаї ведення війни.
“Такі дії РФ набувають системного характеру, а тенденція застосування лише зростає”, – зазначили у Командуванні Сил підтримки ЗСУ.
- За даними Командування Сил підтримки ЗСУ, від початку повномасштабного вторгнення Росія застосувала проти України 1068 хімічних боєприпасів.
- Протягом останньої доби, 3 березня, в операційній зоні Оперативно-стратегічного угруповання військ “Таврія” ворог здійснив 9 скидань боєприпасів з хімічною речовиною за допомогою безпілотних літальних апаратів.
- Російські війська активно застосовують фосфорні снаряди та КАБи для атак по Авдіївці.
У розвідці США вважають, що президент Росії Володимир Путін сприймає війну в Україні як екзистенційну боротьбу проти Заходу. Він впевнений у своїй перемозі та готовий вести бойові дії щонайменше до кінця 2025 року. Про це йдеться у щорічному звіті “Оцінка глобальних загроз — 2025”, підготовленому Управлінням воєнної розвідки США (DIA) для Конгресу станом на 11 травня 2025 року.
Аналітики проєкту DeepState оновили мапу бойових дій на Сумщині. Наразі 62,6 км² території області позначені як окуповані.
У ніч на 18 травня російські війська здійснили масовану атаку безпілотниками по Київській області. Один із дронів влучив у приватний будинок, де мешкала родина 4-річного Марка. Унаслідок удару загинула його мама, яка кинулася на сина, щоб захистити.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва передасть Україні документ щодо врегулювання війни після завершення обміну військовополоненими у форматі “1000 на 1000”.
З початку 2025 року російські атаки в Україні призвели до більшої кількості загиблих і поранених серед цивільних, ніж за аналогічний період 2024 року, повідомила правозахисна організація Human Rights Watch.