Хірурги надрукували новий ніс на 3D-принтері, а потім прикріпили його до руки пацієнтки

Джерело: science alert
У Франції жінці, яка втратила частину обличчя через рак, пересадили ніс, надрукований на 3D-принтері.
Ніс майже повністю виготовили у лабораторії, однак кровоносні судини – занадто маленькі та складні, аби їх можна було вплести у надруковану структуру.
Для того, щоб забезпечити ніс кровопостачанням, хірурги спершу прикріпили його до сильно васкуляризованої ділянки тіла: передпліччя.
Через два місяці ніс перемістили з руки жінки на її обличчя. Операція тривала шість годин.
У листопаді 2022 року, після десяти днів у лікарні та тритижневого прийому прооперованою жінкою антибіотиків, хірурги з Інституту раку університету Тулузи у Франції оголосили, що їхня пацієнтка “почувається дуже добре”.
“Коли я прокинулась наступного дня, я була абсолютно приголомшена. Я не виходила на вулицю десять років, і ми з чоловіком вирішили скоро знову сходити в ресторан!” – розповіла пацієнтка у коментарі французьким ЗМІ наприкінці 2022 року.
Одна із провідних хірургів, Агнес Дюпре-Боріс кілька років тому розмовляла із докторантом у Бельгії та захотіла спробувати імплантувати надрукований методом 3D ніс.
Цей студент був вченим-біологом, який раніше тестував біосинтетичні імплантати на вилицях, працюючи в компанії 3D-друку Cerhum.
У 2021 році Дюпре-Боріс разом зі своїм колегою Бенджаміном Вайрелем скористалися допомогою Cerhum, щоб надрукувати копію носа за допомогою гідроксиапатиту – природного мінералу, який допомагає формувати зуби та кістки.
Шкіру та хрящі потім брали з тіла пацієнта та використовували для надання деталей органа. Далі крихітним кровоносним судинам із передпліччя пацієнта дозволили природним чином заселити імплантат протягом двох місяців.
Після дев’яти років і кількох невдалих реконструкцій носа пацієнтці нарешті повернули ніс.
“Такий тип реконструкції ніколи раніше не проводився на такій тендітній і погано васкуляризованій ділянці”, – повідомили представники лікарні лондонській щоденній газеті Evening Standard .
Хірурги у Франції тепер сподіваються використати революційну техніку для покращення імплантації інших тілесних імплантатів у майбутньому.
- В американському штаті Техас будують найбільший у світі квартал із будинків, надрукованих на 3D-принтері.
Спецпредставник США з питань України Кіт Келлог в інтерв’ю телеканалу Fox News заявив, що Україна не стане членом НАТО. За його словами, питання про вступ України до альянсу наразі не обговорюється.
Загострення кризи у вугільній галузі Росії продовжує негативно впливати на суміжні сектори економіки. Особливо серйозно постраждали залізничні перевезення, які зіштовхнулися з гострим дефіцитом вантажів.
Очільник Кремля Володимир Путін оголосив так зване “великоднє перемир’я” і пообіцяв, що російські окупанти тимчасово припинять всі бойові дії.
На кордоні з Молдовою прикордонники викрили ще один випадок фіктивного шлюбу для незаконного виїзду за кордон.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 19 квітня. Станом на цей час загальна кількість бойових зіткнень становить 59.