Хірурги надрукували новий ніс на 3D-принтері, а потім прикріпили його до руки пацієнтки

Джерело: science alert

У Франції жінці, яка втратила частину обличчя через рак, пересадили ніс, надрукований на 3D-принтері.

Ніс майже повністю виготовили у лабораторії, однак кровоносні судини – занадто маленькі та складні, аби їх можна було вплести у надруковану структуру.

Для того, щоб забезпечити ніс кровопостачанням, хірурги спершу прикріпили його до сильно васкуляризованої ділянки тіла: передпліччя.

Через два місяці ніс перемістили з руки жінки на її обличчя. Операція тривала шість годин.

У листопаді 2022 року, після десяти днів у лікарні та тритижневого прийому прооперованою жінкою антибіотиків, хірурги з Інституту раку університету Тулузи у Франції оголосили, що їхня пацієнтка “почувається дуже добре”.

“Коли я прокинулась наступного дня, я була абсолютно приголомшена. Я не виходила на вулицю десять років, і ми з чоловіком вирішили скоро знову сходити в ресторан!” – розповіла пацієнтка у коментарі французьким ЗМІ наприкінці 2022 року.

Одна із провідних хірургів, Агнес Дюпре-Боріс кілька років тому розмовляла із докторантом у Бельгії та захотіла спробувати імплантувати надрукований методом 3D ніс.

Цей студент був вченим-біологом, який раніше тестував біосинтетичні імплантати на вилицях, працюючи в компанії 3D-друку Cerhum.

У 2021 році Дюпре-Боріс разом зі своїм колегою Бенджаміном Вайрелем скористалися допомогою Cerhum, щоб надрукувати копію носа за допомогою гідроксиапатиту – природного мінералу, який допомагає формувати зуби та кістки.

Шкіру та хрящі потім брали з тіла пацієнта та використовували для надання деталей органа. Далі крихітним кровоносним судинам із передпліччя пацієнта дозволили природним чином заселити імплантат протягом двох місяців.

Після дев’яти років і кількох невдалих реконструкцій носа пацієнтці нарешті повернули ніс.

“Такий тип реконструкції ніколи раніше не проводився на такій тендітній і погано васкуляризованій ділянці”, – повідомили представники лікарні лондонській щоденній газеті Evening Standard .

Хірурги у Франції тепер сподіваються використати революційну техніку для покращення імплантації інших тілесних імплантатів у майбутньому.

Уночі 22 листопада російські окупанти безпілотниками атакували Суми, поціливши по житловому мікройону. Є жертви, постраждалі та руйнування.

22 листопада відзначають День гуманного суспільства, День музиканта, День словників та енциклопедій та Міжнародний день сина. Християни сьогодні згадують апостола Филимона та тих, хто з ним.

За даними синоптиків у п’ятницю, 22 листопада, опади окутають фактично всю країну.

Німецька компанія Bosch з метою економії скорочує робочий тиждень та знижує зарплати співробітникам.

Радянські традиції одностайного голосування дали збій на засіданні держдуми РФ 21 листопада, де депутати мали затвердити проєкт російського бюджету на найближчі три роки.