Хірурги надрукували новий ніс на 3D-принтері, а потім прикріпили його до руки пацієнтки
Джерело: science alert
У Франції жінці, яка втратила частину обличчя через рак, пересадили ніс, надрукований на 3D-принтері.
Ніс майже повністю виготовили у лабораторії, однак кровоносні судини – занадто маленькі та складні, аби їх можна було вплести у надруковану структуру.
Для того, щоб забезпечити ніс кровопостачанням, хірурги спершу прикріпили його до сильно васкуляризованої ділянки тіла: передпліччя.
Через два місяці ніс перемістили з руки жінки на її обличчя. Операція тривала шість годин.
У листопаді 2022 року, після десяти днів у лікарні та тритижневого прийому прооперованою жінкою антибіотиків, хірурги з Інституту раку університету Тулузи у Франції оголосили, що їхня пацієнтка “почувається дуже добре”.
“Коли я прокинулась наступного дня, я була абсолютно приголомшена. Я не виходила на вулицю десять років, і ми з чоловіком вирішили скоро знову сходити в ресторан!” – розповіла пацієнтка у коментарі французьким ЗМІ наприкінці 2022 року.
Одна із провідних хірургів, Агнес Дюпре-Боріс кілька років тому розмовляла із докторантом у Бельгії та захотіла спробувати імплантувати надрукований методом 3D ніс.
Цей студент був вченим-біологом, який раніше тестував біосинтетичні імплантати на вилицях, працюючи в компанії 3D-друку Cerhum.
У 2021 році Дюпре-Боріс разом зі своїм колегою Бенджаміном Вайрелем скористалися допомогою Cerhum, щоб надрукувати копію носа за допомогою гідроксиапатиту – природного мінералу, який допомагає формувати зуби та кістки.
Шкіру та хрящі потім брали з тіла пацієнта та використовували для надання деталей органа. Далі крихітним кровоносним судинам із передпліччя пацієнта дозволили природним чином заселити імплантат протягом двох місяців.
Після дев’яти років і кількох невдалих реконструкцій носа пацієнтці нарешті повернули ніс.
“Такий тип реконструкції ніколи раніше не проводився на такій тендітній і погано васкуляризованій ділянці”, – повідомили представники лікарні лондонській щоденній газеті Evening Standard .
Хірурги у Франції тепер сподіваються використати революційну техніку для покращення імплантації інших тілесних імплантатів у майбутньому.
- В американському штаті Техас будують найбільший у світі квартал із будинків, надрукованих на 3D-принтері.
Сполучені Штати хочуть, щоб Україна провела вибори, можливо, до кінця цього року, особливо якщо Київ зможе досягти угоди про перемир’я з Росією в найближчі місяці.
1 лютого на автозаправній станції в Пирятині на Полтавщині застрелили військовослужбовця Полтавського районного ТЦК та СП. Ця ситуація привернула увагу російського пропагандиста Соловйова, який процитував нардепку Безуглу, яка заявила, що такі інциденти є результатом недовіри до військових структур.
Військовий розповів про відсутність симулятора для FPV-дронів, окрім російського. У відповідь на його звернення відгукнулись розробники популярного симулятора для цивільних дронів.
Адміністрація президента США Дональда Трампа звільнила групу прокурорів, які працювали над кримінальними справами щодо подій 6 січня, і вимагала розкрити імена агентів ФБР, залучених до цих розслідувань, з метою їх відсторонення з посад.
Слідчі Служби безпеки України зібрали масштабну кількість доказів проти російського бізнесмена, який виробив і поставив до збройних сил РФ понад 13 тисяч ударних безпілотників “Герань”, що є російською адаптацією іранських “Шахедів”.