Хмельничани не дозволили Онуфрію провести богослужіння: вхід до церкви блокували сміттєвози

Джерело: пресслужба Хмельницької єпархії УПЦ МП

21 травня у Хмельницькому відбулася акція протесту через заплановане богослужіння на чолі з предстоятелем УПЦ МП митрополитом Онуфрієм. Містяни заявили, що не допустять представників московського патріархату до церкви. Вхід до будівлі зокрема заблокували сміттєвозами асенізаторами.

Заради збереження миру та порозуміння, уникнення сутичок та протистояння між жителями міста Хмельницького, заплановане на 22 травня 2025 року освячення Свято-Миколаївського собору м. Хмельницького за участю Предстоятеля та єпископату УПЦ не відбудеться, — заявили у пресслужбі Хмельницької єпархії УПЦ МП.

Там також закликали усіх до “взаємоповаги та взаєморозуміння”.

Представники УПЦ МП мали провести свої богослужіння з нагоди 35-річчя відродження Хмельницької єпархії та освячення Свято-Миколаївського собору в Хмельницькому. Заходи мали відбутися 21 травня о 17 годині та 22 травня о 8 годині.

Втім, як інформувало Суспільне, біля храму зранку 21 травня зібралося майже двісті осіб, серед яких були ветерани, військовослужбовці та рідні загиблих оборонців. Вони співали гімн, скандували “Ганьба!” тим, хто прийшов до Онуфрія.

Згодом депутат Хмельницької міської ради Віталій Підгайчук опублікував фото сміттєвозів й асенізаторів, котрі заблокували під’їзд до церкви.

Варто зауважити, що у жовтні 2024 року прихильників УПЦ МП після ранкової сутички витіснили за межі території Свято-Михайлівського собору.

  • На Закарпатті правоохоронці затримали двох чоловіків, які прогулювались селом з радянською символікою. Один із затриманих — священник УПЦ МП.
  • Служба безпеки викрила ще трьох кліриків УПЦ МП, які під час проповідей та спілкування з парафіянами виправдовували злочини Кремля та закликали до підтримки окупантів.
  • У Донецькій області затримали клірика УПЦ МП, який співпрацював з ворожими спецслужбами, та коригував російські атаки по захисниках України.

Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.

Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду є Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.