«Холод і голод»: журналістка розповіла, як живуть люди в прифронтовому Покровську
Джерело: Діана Буцко/Facebook
Журналістка Діана Буцко розповіла про те, як живуть люди в прифронтовому місті Покровськ Донецької області.
“Так співпало, що ми приїхали тоді, коли у Покровську зник мобільний звʼязок і місцеві відчули себе різко відрізаними від цивілізації. Відчули, ніби всі забули за них. І дуже хотіли, аби ми “передали у Київ”, що ВЦА (військово-цивільна адміністрація – ред.) не допомагає їм, що для оборони зрубали тополі (але ж вони їх дуже любили), щоб Зеленський приїхав і подивися на місто”, – написала Буцко.
Бабусі, які стояли в черзі за гарячими обідами, просили передати президенту, що Покровськ став “мертвим містом”.
“Нічого нема: холод і голод. Нема ні де погрітися, ні погріти їжі, хоч би пункти обігріву десь були”, — казали вони, але просили не вказувати їхніх імен.
У відділенні “Нової пошти” до репортерки звернулася жінка. Вона обурювалася тим, що, на її думку, Покровська ВЦА не готувала місто до оборони й запізно стала розставляти “зуби дракона” та інші оборонні укріплення, а також не допомагає в належний спосіб жителям, які лишаються в місті. Жінка просила також передати Володимиру Зеленському, щоб той змінив керівництво ВЦА.
“Якщо буде якась можливість донести, що ми такі ж самі люди, ми просто хочемо жити… Ми не чекаємо нікого, ми просто хочемо бути у своєму місті”, — скала вона крізь сльози, представившись Надією Ковальчук.
- На в’їзді в Покровськ Донецької області зруйновано жовто-блакитну стелу з назвою міста.
- Компанія “Метінвест” призупиняє роботу вугільної шахти в Піщаному (поблизу Покровська в Донецькій області України) через наближення лінії фронту і посиленням обстрілів.
- З 12 грудня місто Покровськ, що на Донеччині, відключили від газопостачання через “загострення ситуації, повʼязаної з повномасштабним вторгненням Російської Федерації”.
26-річна туристка з Німеччини Кароліна Вілґа провела майже два тижні в самотньому виживанні в західноавстралійському плоскогір’ї. Її знайшли випадково – на узбіччі ґрунтової дороги, за 24 кілометри від покинутого авто, без взуття, знесилену, зневоднену й обліплену слідами від укусів комах. Поліція каже – це щастя, що вона взагалі вижила.
Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.
Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.
У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.
Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.