«Хто не б’ється на передовій, має допомагати битися» – Зеленський закликав підтримувати ЗСУ

Джерело: Володимир Зеленський/Facebook

14 серпня президент Володимир Зеленський у своєму вечірньому відеозверненні закликав цивільних щодня пам’ятати, якою ціною армійці захищають Україну, і робити все можливе для спільної перемоги.

Зеленський розповів, що під час спілкування з військовослужбовцями на передовій армійці поскаржилися на байдужість у мирних містах.

Військові пояснили, що коли приїжджають у тилові міста, то не бачать підтримки, яка мала б бути у час повномасштабної війни, що продовжується.

Приїжджаючи у тилові міста, воїни з передової заслуговують відчувати, що це саме тилові міста. Що там люди живуть і пам’ятають, що військові – там, на Донеччині, на інших напрямках. Вони б’ються, віддають життя за Україну, – зазначив президент.

Глава держави наголосив, що свободу і незалежність захищає “не хтось там на фронті”, натомість це спільна справа кожного, хто воює і працює заради перемоги. Тож нині “усі на війні”, – додав він.

Зеленський висловив переконання, що цивільні повинні допомагати битися українським воїнам, котрі щодня відстоюють незалежність країни у запеклих боях з росіянами.

Хто не б’ється на передовій, має допомагати битися – не в барах, не в клубах, не якимось показовим вживанням, а цілком конкретною допомогою воїнам. Це щонайменше весь адреналін України – всі емоції країни, всі сили країни мають бути там, – пояснив Зеленський.

Заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв заявив, що, мовляв, “денацифікація” має бути проведена не лише в Україні, а й в усіх країнах Європи, де спостерігаються ознаки “ідеології нацизму”.

29 квітня Верховний Суд ЄС постановив, що програма Мальти з продажу громадянства в обмін на інвестиції порушує право ЄС і має бути скасована.

Сестра очільника Російського фонду прямих інвестицій Кирила Дмитрієва, який за дорученням президента РФ Володимира Путіна вів переговори з представниками адміністрації президента США у Вашингтоні, відвідала Україну в лютому 2025 року за американським паспортом.

Прем’єр-міністр Чорногорії Мілойко Спаїч анонсував перевірку всіх випадків присвоєння почесного громадянства країни. Ініціатива пов’язана з сумнівами щодо обґрунтованості частини таких рішень, серед яких — надання статусу відомій російській пропагандистці, ведучій “Первого канала” Катерині Андрєєвій.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 29 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.