«Хто не б’ється на передовій, має допомагати битися» – Зеленський закликав підтримувати ЗСУ

Джерело: Володимир Зеленський/Facebook

14 серпня президент Володимир Зеленський у своєму вечірньому відеозверненні закликав цивільних щодня пам’ятати, якою ціною армійці захищають Україну, і робити все можливе для спільної перемоги.

Зеленський розповів, що під час спілкування з військовослужбовцями на передовій армійці поскаржилися на байдужість у мирних містах.

Військові пояснили, що коли приїжджають у тилові міста, то не бачать підтримки, яка мала б бути у час повномасштабної війни, що продовжується.

Приїжджаючи у тилові міста, воїни з передової заслуговують відчувати, що це саме тилові міста. Що там люди живуть і пам’ятають, що військові – там, на Донеччині, на інших напрямках. Вони б’ються, віддають життя за Україну, – зазначив президент.

Глава держави наголосив, що свободу і незалежність захищає “не хтось там на фронті”, натомість це спільна справа кожного, хто воює і працює заради перемоги. Тож нині “усі на війні”, – додав він.

Зеленський висловив переконання, що цивільні повинні допомагати битися українським воїнам, котрі щодня відстоюють незалежність країни у запеклих боях з росіянами.

Хто не б’ється на передовій, має допомагати битися – не в барах, не в клубах, не якимось показовим вживанням, а цілком конкретною допомогою воїнам. Це щонайменше весь адреналін України – всі емоції країни, всі сили країни мають бути там, – пояснив Зеленський.

19 листопада у Кишиневі, столиці Молдови, знайшли безпілотник. Його виявив місцевий житель після попередніх випадків із БпЛА на території держави.

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявляє, що найбільші країни ЄС готові підтримувати Україну фінансово і військово, якщо США скоротять підтримку.

Сьогодні вдень, 19 листопада, російські окупанти атакували Харків. 

Голова КНР Сі Цзіньпін звернувся до учасників саміту G20 із закликом сприяти “охолодженню” війни між Росією та Україною. Він наголосив на важливості ролі ООН та її Ради Безпеки у мирному врегулюванні кризи, закликаючи підтримувати всі зусилля, спрямовані на досягнення політичного рішення.

Європейським країнам, особливо 15 найбільшим членам НАТО, можливо, доведеться суттєво збільшити свої оборонні витрати через загрозу агресії Росії в Україні та ймовірне скорочення підтримки США, якщо Дональд Трамп повернеться до президентства.