Hubble виявив яскраву групу галактик, що «згрупувалися» навколо чорної діри

Джерело: Nasa

Космічний телескоп NASA Hubble виявив групу галактик LEDA 60847, що взаємодіють між собою.

За даними агентства, LEDA 60847 класифікується як активне галактичне ядро, або AGN. Воно має надмасивну чорну діру в центральній частині галактики, яка накопичує матерію. AGN поширює випромінювання в усьому електромагнітному спектрі і світить надзвичайно яскраво.

Вказано, що досліджуючи потужні надмасивні чорні діри, які знаходяться відносно близько, астрономи можуть краще зрозуміти, як вони ростуть і впливають на галактики.

Це зображення LEDA 60847 поєднує ультрафіолетові, видимі та близькі до інфрачервоних дані. Ультрафіолетове світло відслідковує світіння зоряних розплідників і використовується для виявлення найгарячіших зірок. Видиме світло показує зорі та речовину з помірною температурою, а також те, як все це виглядало б для наших очей.

Зазначається, що злиття галактик є відносно поширеним явищем. Більшість великих галактик є результатом злиття менших галактик. До прикладу, Чумацький Шлях містить сліди інших галактик, що свідчить про те, що він також є результатом минулих злиттів.

На думку астрономів, нині відбувається злиття від 5% до 25% всіх галактик.

На Київщині подружжю інкримінували виготовлення та розповсюдження дитячої порнографії, розбещення неповнолітніх, зґвалтування, зокрема за попередньою змовою групою осіб та торгівля людьми.

26 лютого глава уряду Угорщини Віктор Орбан заявив, що він рекомендує парламентаріям проголосувати за вступ Швеції до НАТО, оскільки це зміцнює “безпеку Угорщини”.

У 2023 році на виробництво контенту для двох телемарафонів – “Єдині новини” та FreeДом – витратили 842,2 млн грн. Кошти витратили Мультимедійна платформа іномовлення України та “Парламентський телеканал “Рада””, які належать до сфери впливу Міністерства культури та інформаційної політики.

26 лютого прем’єр Болгарії Николай Денков прибув з офіційним візитом до Києва.

На міжнародному “саміті миру”, запланованому у Швейцарії на рівні керівників держав, очікується участь понад 160 країн, проте на сьогодні Російська Федерація не отримала запрошення.