Телескопи James Webb та Hubble зробили «найяскравіший знімок Всесвіту»

Джерело: NASA

Телескопи James Webb та Hubble, об’єднавши свої зусилля, створили знімок галактичного кластера MACS0416, розташованого на відстані 4,3 мільярда світлових років від нас.

Як пояснили в агентстві, зображення поєднує інфрачервоний і видимий колір, завдяки чому воно стало найповнішим знімком Всесвіту, отриманим на даний момент.

При цьому зазначається, що MACS0416 – це кілька скупчень галактик, які зіштовхнулися та утворили один гігантський кластер.

На знімку є багато деталей, які можна вловити тільки при об’єднанні потужності обох телескопів. Відтак, на нього потрапило безліч галактик за межами кластера, а також безліч джерел світла, що змінюються з часом, ймовірно, через ефект гравітаційного лінзування.

Фото: NASA

Для створення зображення найкоротші довжини хвиль світла зазвичай позначалися синім кольором, найдовші хвилі – червоним, а проміжні – зеленим. Кольори дають уявлення про відстань до галактик.

Зокрема сині галактики знаходяться відносно близько, часто в них спостерігається інтенсивне зореутворення, яке може спостерігати Hubble. Більш червоні галактики розташовані далі, їх виявляє James Webb.

Цікаво, що деякі галактики видаються дуже червоними, тому що вони містять велику кількість космічного пилу, який має тенденцію поглинати сині кольори.

Вже у серпні, вересні та жовтні в Україні очікуються значні покращення щодо відключень електроенергії. У деякі періоди дефіцит може зникнути взагалі, повідомив голова “Укренерго” Володимир Кудрицький.

У мережі стало з’являтися дедалі більше відео сексуального насильства над дітьми, створених за допомогою штучного інтелекту (ШІ). Британська правозахисна організація Internet Watch Foundation (IWF) вказує, що злочинці використовують ШІ і для того, щоб створювати відео з реальними дітьми, включаючи тих, хто вже став жертвою насильства. 

На кордоні з Польщею у пункті пропуску “Краківець” виявили два церковні стародруки. Обидві речі датовані XVII-XVIII століттями.

Українські спортсмени, які стануть призерами Олімпійських ігор 2024 року в Парижі, отримають значні грошові винагороди. Президент Національного олімпійського комітету Вадим Гутцайт оголосив розмір призових, які були дещо змінені у порівнянні з попередніми літніми Іграми.

Заступник директора Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Гізо Углава подав позов проти Віталія Шабуніна і Центру протидії корупції (ЦПК) про захист честі та гідності. Держслужбовець вимагає, аби антикорупціонер та його відомство спростували інформацію про його причетності до витоку даних досудового розслідування НАБУ