«Хибна інформація»: Зеркаль пояснила, що не так із газовими заявами Зеленського у Берліні

Джерело: Лана Зеркаль/Facebook

Українська дипломатка, колишня радниця міністра МЗС, радниця міністра енергетики, надзвичайна і повноважна пані посол Лана Зеркаль заявила про неправдивість озвучених Президентом Володимиром Зеленським у Берліні “газових” заяв.

Глава держави на Ukraine Recovery Conference 11 червня заявив, що Україна до кінця року побудує до одного гігавата газової маневреної генерації. Та ще чотири гігавати – у найближчі роки.

Одначе, за словами Зеркаль, у реальності це неможливо. Вона пояснила, що газова генерація не будується протягом шести місяців з моменту заяви.

Знайти турбіни, визначити місце встановлення, зробити проект, під’єднати, навчити команди, як ними управляти — в найкращих умовах займає рік. В Україні – умови не найкращі: турбіни, які привезли минулого року, так досі і не запустили.

Радниця міністра енергетики додала, що побудувати чотири гігавати також нереально, аргументувавши, що на світовому ринку немає стільки виробників обладнання. Окрім того, це недоцільно. Згідно з її розрахунками, усе, що можна зробити, — побудувати фундаменти. Замість справжніх проєктів децентралізованої генерації, які складаються з міксу технологій: батареї, вітер, газ, біомаса.

Міністр енергетики не міг не знати, що дає Президенту неправдиву інформацію. Наші міжнародні партнери знають, що заявлене – неможливе. Чому міністр підготував тези, які вдарять по іміджу держави та Зеленського вже в грудні — загадка, — заявила Зеркаль.

11 червня Володимир Зеленський повідомив, що до зими мають намір реалізувати швидке та недороге відновлення усіх енергооб’єктів, які тільки можливо відновити. Він наголосив, що ЗС РФ знищили 9 ГВт потужності. Тоді як взимку пік споживання енергії в Україні минулої зими був 18 ГВт.

Він додав, що відновлення енергооб’єктів має реалізуватися в “коротшій перспективі”.

До зими. Це так важливо. Протягом наступних трьох-чотирьох місяців. Ми знаємо, як це забезпечити. Від вас просимо обладнання з ваших зупинених електростанцій та фінансову підтримку. Це дозволить відреагувати на ситуацію тут і зараз, зберегти нормальне життя, — сказав президент.

Він додав, що за допомогою партнерів мають намір побудувати у 2024 році до 1 гігавата газової маневреної генерації та ще 4 гігавати – найближчими роками.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 19:00 16 червня. За добу кількість бойових зіткнень по всій лінії фронту зросла до 88.

16 червня, підбиваючи підсумки дводенного Глобального саміту миру у Швейцарії, президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна планує вже за кілька місяців провести другий аналогічний захід, на якому гіпотетично може бути присутній представник від РФ.

16 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про втрати російської армії за тиждень. Зокрема українські оборонці ліквідували 7750 росіян та знищили 1244 одиниць озброєння ворога.

У НЕК “Укренерго” повідомили, що 17 червня графіки погодинних відключень електроенергії застосовуватимуть по всій території України з 8:00 до 24:00. Більший дефіцит в енергосистемі прогнозують на тлі зростання споживання на початку робочого тижня.

Між Мексикою та Україною посилять двосторонню співпрацю. Ще буде відновлено роботу свого посольства в Україні.