Українців закликали економити електроенергію увечері, аби уникнути вимкнень

Джерело: глава НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький у коментарі Радіо Свобода

В “Укренерго” закликали українців ощадливо споживати у вечірні години електроенергію, щоб уникнути вимкнень світла.

Після чергової потужної атаки РФ на енергооб’єкти України в “Укренерго” повідомили про суттєвий дефіцит електроенергії. Імовірно, у вечірні години у всіх регіонах діятимуть графіки відключень світла.

Кудрицький пояснив, що Україна залучила імпорт електроенергії з Європи, тому станом на зараз дефіцит вдалось перекрити. Проте у вечерні години цієї допомоги може виявитись недостатньо.

“Сьогодні ввечері, якщо споживання досить суттєво збільшиться, нам доведеться вдатися до відключення споживачів, як останнього інструменту для збалансування енергосистеми. До цього треба бути готовими, але цього можна спробувати уникнути, якщо ощадливо і економно споживати електроенергію, особливо в години найбільшого споживання, це приблизно з 19:00 до 22:00”, – попередив він.

За словами Кудрицького, під час сьогоднішньої атаки ворог атакував низку критичних об’єктів у центральних та західних регіонах.

“Було також влучання в один з об’єктів “Укренерго”, але більшість ударів прийшлося по електростанціях, які виробляють електроенергію, а наші підстанції, нагадаю, її транспортують, передають. Відповідно в системі наразі існує досить великий дефіцит електроенергії”, – пояснив він.

Глава “Укренерго” також повідомив,що завдяки захисту енергооб’єктів вдається мінімізувати наслідки ворожих атак. Розповідати деталі він відмовився, однак наголосив, що захист нарощують, і цей процес триває безперервно.

Він додав, що у тому регіоні, де сьогодні було влучання в енергооб’єкт “Укренерго”, ніяких обмежень споживачів немає. Це свідчить про те, що енергооб’єкти захищені на “досить на пристойному рівні”

Водночас Кудрицький визнав, що цей захист постійно треба покращувати та посилювати.

Українським захисникам вдалося просунутися на Куп’янському напрямку і в Запорізькій області, тоді як війська РФ просунулися на півночі Урожайного Донецької області, під Авдіївкою і Торецьком.

14 липня відзначається Міжнародний день небінарних людей та День обізнаності про акул. За церковним календарем вшановують пам’ять святого апостола Акили.

За даними синоптиків, у неділю, 14 липня, в низці областей України очікується суха та спекотна погода.

Експрезидента США Дональда Трампа евакуювали зі сцени на мітингу в Батлері, штат Пенсільванія, після того, як у натовпі пролунали постріли, а на його обличчі з’явилася кров.

Ізраїльські сили заявили, що військовий командир ХАМАС Мохаммед Дейф, який був організатором нападу 7 жовтня, став ціллю удару в Хан-Юнісі на півдні Гази, в результаті якого загинуло 90 людей і ще сотні дістали поранення.