І Трамп, і Путін можуть заявити про свою «перемогу» після переговорів — Sky News

Джерело: Sky News

За результатами телефонної розмови між президентами США Дональдом Трампом і Росії Володимиром Путіним, обидві сторони можуть претендувати на заяву про успіх, пише кореспондент Sky News Марк Стоун.

Так, для президента Трампа це — досягнення поступового припинення вогню, яке стосується лише повітряного та морського простору. Глава Білого дому може стверджувати, і це буде правдою, що йому вдалося наблизити мир, хоч і тимчасово, у цій затяжній повномасштабній війні.

Тоді як для глави Кремля Путіна — це часткове припинення вогню, яке, зокрема, передбачає заборону атак на енергетичні та інфраструктурні об’єкти. Проте він залишає за собою можливість продовжувати наземну війну на лінії фронту, оскільки вірить, що має перевагу і може тиснути, аби просувати фронт якомога далі на захід.

Ця війна є боротьбою за територію, і Росія хоче контролювати якнайбільше землі до того, як буде підписано будь-який повний план припинення вогню, — резюмує Стоун.

У заяві Білого дому мовиться, що Путін і Трамп домовилися про “енергетичне та інфраструктурне припинення вогню” і про початок переговорів про “морське перемир’я в Чорному морі, повне припинення вогню і постійний мир”.

Переговори на Близькому Сході розпочнуться “негайно”, заявив Білий дім, не уточнивши, хто очолить переговори.

Обидва лідери погодилися, що майбутнє з поліпшеними двосторонніми відносинами між США і Росією має величезні перспективи. Це включає в себе величезні економічні угоди і геополітичну стабільність після досягнення миру, – повідомляють у США.

Згодом президент США опублікував пост у соцмережі TruthSocial.

Моя сьогоднішня телефонна розмова з президентом Росії Путіним була дуже хорошою і продуктивною. Ми домовилися про негайне припинення вогню на всіх об’єктах енергетики та інфраструктури, з розумінням того, що ми будемо швидко працювати над повним припиненням вогню і, врешті-решт, над завершенням цієї жахливої війни між Росією та Україною. Ця війна ніколи б не розпочалася, якби я був президентом! Було обговорено багато елементів мирного договору, включаючи той факт, що тисячі солдатів гинуть, і президент Путін, і президент Зеленський хотіли б, щоб це закінчилося. Цей процес зараз в повній силі, і ми, сподіваємось, заради Людства, зробимо цю роботу!, – написав Трамп.

Тоді як Кремль повідомив, що Путін у розмові з Трампом “підтвердив принципову прихильність до мирного вирішення війни в Україні”.

Окрім того, в РФ повідомили, що 19 березня між російською та українською сторонами планують здійснити обмін полоненими 175 на 175 осіб. Про це нібито також заявив Путін Трампу.

Згідно з заявою Кремля, глава РФ підтримав ідею про взаємну відмову на 30 днів від ударів по енергетичній інфраструктурі і дав таку команду військовим.

Разом з тим, господар Кремля висунув умови очільнику Білого дому стосовно необхідності зупинити мобілізацію України і переозброєння ЗСУ у разі припинення вогню.

Раніше Трамп у своїй соцмережі Truth Social повідомив, що низка елементів угоди про мир в Україні вже узгоджені з РФ.

Водночас екскомандувач армією США в Європі Бен Годжес розкритикував мирний план американського президента Дональда Трампа щодо припинення війни в Україні. Він описав його як “капітуляцію” Києва перед Москвою.

Натомість у ЗМІ пишуть, що Путін погодиться на 30-денне перемир’я лише у тому випадку, якщо у цей час союзники не постачатимуть озброєння Україні.

  • У мережі поширили повідомлення, що генеральний секретар НАТО Марк Рютте підтвердив, що вступ України до НАТО більше не розглядається.
  • Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер ввечері 17 березня поговорив з президентом США Дональдом Трампом про війну РФ проти України.
  • На думку аналітиків ISW те, що російський президент Володимир Путін затримує відповідь на пропозицію 30-денного припинення вогню, ймовірно, дало йому змогу досягти превентивних поступок від президента США Дональда Трампа.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.