Ілон Маск покидає посаду глави DOGE в адміністрації Трампа

Джерело: Ілон Маск

Мільярдер та винахідник Ілон Маск залишає посаду очільника Департаменту ефективності уряду в адміністрації президента США Дональда Трампа.

Про це він повідомив на своїй платформі X зазначивши, що його запланований термін на посаді спеціального держслужбовця добігає кінця.

“Я хотів би подякувати президенту Дональду Трампу за можливість скоротити марнотратні витрати. Місія DOGE з часом лише зміцнюватиметься, бо вона стане сенсом життя всього уряду”, – написав Маск.

На посаді очільника DOGE Маск займався скороченням федеральної робочої сили у межах зусиль адміністрації Трампа щодо скорочення федеральних витрат.

За даними CNN, Маск міг працювати спеціальним держслужбовцем не більше 130 днів. Відтак зараз розпочнеться процес його звільнення.

І хоча офіційний термін його роботи завершився лише зараз, відходити від роботи в уряді Маск почав останніми тижнями.

Натомість він зосередився на роботі у своїх компаніях, SpaceX та Tesla, які почали зазнавати збитків після того, як Маск приєднався до адміністрації Трампа.

Допис Маска про звільнення з’явився після того, як він розкритикував законопроєкт Трампа щодо скорочення податків та витрат. Мільярдер вважає, що ініціативи Трампа підірвуть його зусилля зі скорочення витрат.

Трамп, коментуючи невдоволення Маска заявив, що законопроєкт зазнає змін у міру свого проходження через Сенат.

За час очолювання Маском DOGE було звільнено чи рекомендовано до звільнення щонайменше 121 000 федеральних співробітників. Ще тисячі осіб погодились добровільно піти з посад.

Також було скорочено федеральні програми та гранти, але деякі з них згодом були відновлені через суд.

  • Американський мільярдер Ілон Маск заявив про свій відхід із політики не через те, що нібито “зробив достатньо”, як він раніше стверджував, а через розчарування у складнощах досягнення бажаних результатів, що і стало головною причиною його рішення.

Німецький музичний продюсер і колишній учасник Modern Talking Дітер Болен розкритикував канцлера Фрідріха Мерца через його політику щодо війни Росії проти України. У подкасті Hopf & Kettner він заявив, що дедалі більше боїться риторики німецького уряду.

Акції російського “Газпрому” 22 червня вперше з 2009 року опустилися нижче позначки у 100 рублів (1,35 дол.). На вартість вплинули скорочення експорту до Європи, зниження цін на нафту внаслідок прогресу в переговорах між Сполученими Штатами та Іраном, а також нездатність компанії укласти нову газову угоду з Китаєм.

Нове дослідження показало, що AI-модель Claude Opus 4.6 переконувала людей робити пожертви ефективніше, ніж професійні фандрейзери. Водночас автори роботи застерігають: результати отримані в експериментальних умовах, а саме дослідження ще не пройшло рецензування.

У Казахстані правоохоронці затримали незалежного журналіста Лукпана Ахмедьярова. Про це повідомив його колега Рауль Упоров.

Уряд Чехії вирішив не включати президента Петра Павела до делегації на саміт НАТО в Анкарі. Це порушує багаторічну традицію та може призвести до юридичного конфлікту між урядом і главою держави.