Ілон Маск вів бізнес з агентством USAID, яке він нині називає «злочинним»
Джерело: Forbes
Ілон Маск хоче ліквідувати Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), називаючи його “злочинним”, хоч він також вів з ним бізнес.
За останні 4 роки USAID витратило 1 мільйон доларів на термінали Starlink компанії SpaceX для Зімбабве та Південної Африки.
Однак найбільш значущим партнерством стало те, що USAID спільно з SpaceX безкоштовно відправило 5 000 терміналів Starlink вартістю близько 3 мільйонів доларів в Україну невдовзі після повномасштабного вторгнення РФ.
У листопаді минулого року Ілон Маск написав у X:
“Основним фактором того, що Україна НЕ була захоплена Росією, є підтримка Starlink, яку я надав, ризикуючи кібер- та фізичною атакою російських збройних сил на SpaceX… Starlink – це ОСНОВА українського військового зв’язку на передовій, тому що все інше було підірвано або заглушено Росією”.
Зараз же Маск заявив, що його Департамент урядової ефективності (DOGE) отримав дозвіл на закриття USAID.
На вихідних повідомлялося, що співробітники DOGE намагалися проникнути в офіси USAID, щоб отримати доступ до матеріалів, включаючи секретну інформацію, в той час, як співробітників звільнили або відправили у відпустку. Вебсайт агентства не працює, а головний офіс у Вашингтоні закрили.
- Білий дім опублікував інформацію, куди витрачало кошти Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) звинувативши відомство у “безглуздих” та “зловмисних” витратах.
- 3 лютого Державний секретар США Марко Рубіо заявив, що став “діючим директором” USAID. Водночас повноваження щодо управління агентством він передав іншому співробітнику Державного департаменту, ім’я якого Рубіо не назвав.
- Американський винахідник та підприємець Ілон Маск заявив, що планує скасувати сотні мільйонів доларів урядових грантів після того, як отримав доступ до платіжної системи Міністерства фінансів США, через яку щорічно розподіляються трильйони доларів, зокрема виплати соціального забезпечення. Це рішення вже спричинило несподівану відставку одного з високопосадовців відомства.
Завтра, 24 червня, у Кривому Розі оголошено день жалоби за загиблими внаслідок ракетного удару РФ.
Після підписання тимчасової угоди між Іраном і США про припинення війни судноплавство через Ормузьку протоку частково відновилося. Водночас сторони продовжують сперечатися щодо контролю над одним із найважливіших морських маршрутів світу, а також через можливе запровадження плати за прохід суден.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
Біля узбережжя східної Лівії знайшли ще 11 тіл мігрантів після того, як минулого тижня перекинувся човен. Загальна кількість знайдених загиблих зросла до 26, ще десятки людей можуть залишатися зниклими в морі.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.