Ілона Маска навряд врятує візит до Ізраїлю – WP

Джерело: Washington Post

Ілон Маск, зіштовхнувшись із масовою втратою рекламодавців через занепокоєння антисемітизмом на його платформі X, доклав чимало зусиль, щоб продемонструвати свою підтримку Ізраїлю.

Як нагадали у виданні, в понеділок, 27 листопада, Маск зустрівся з прем’єр-міністром Ізраїлю Біньяміном Нетаньягу та відвідав кібуц, зруйнований під час нападу ХАМАС 7 жовтня. Він також запевнив в тому, що його компанія з дослідження космосу SpaceX не надаватиме послугу супутникового Інтернету Starlink для Сектору Гази без схвалення ізраїльського уряду.

У такий спосіб Маск намагається протистояти звинуваченням в антисемітизмі на його платформі, позиціонуючи себе як “непохитного прихильника єврейської держави”. Утім, ці кроки викликали неоднозначну реакцію з боку єврейських організацій, і поки що мало вказівок на те, що рекламодавці повертаються на X.

“Ми раді, що Ілон Маск поїхав до Ізраїлю, і ми закликаємо кожного лідера відвідати Ізраїль, щоб спробувати зрозуміти жахливий біль, завданий ХАМАС єврейській державі та єврейському народу. І все ж минулого тижня ми були обурені посиленням Маском антисемітського контенту на X. Його досвід в Ізраїлі мав би змусити його видалити антисемітський контент на X, а не рекламувати його”, – йдеться в заяві Американського єврейського комітету.

За словами одного з експертів, зустріч Маска з Нетаньягу нагадує “симбіотичні стосунки, де вони обидва отримують користь один від одного”. Маск отримує “щит від звинувачень в антисемітизмі”, а Нетаньягу, своєю чергою, отримує підтримку найбагатшої людини світу та одного з найвпливовіших людей.

При цьому на думку експертів, підтримка Маском Ізраїлю не повинна звільняти його від відповідальності за нездатність пом’якшити антисемітизм на X або за власні антисемітські твіти.

Водночас, як зауважили журналісти, поки занадто рано говорити, чи візит Маска в Ізраїль допоможе його справі з рекламодавцями, але деякі експерти стверджують, що це може мати протилежний ефект.

“Того, чого бренди за будь-яку ціну намагаються уникати, так це надмірно політизованого контенту. Те, що він зараз робить із цим проявом пошани до Нетаньягу та підтримки його режиму, насправді є подальшою політизацією платформи”, – прокоментував один із експертів.

ДОВІДКОВО. 15 листопада Маск підтримав антисемітський допис у соцмережі X (колишній Twitter), у якому користувач написав про те, що “єврейські громади розпалюють ненависть до білих людей”.

За кілька днів американська група Media Matters, яка відстежує медіа на наявність дезінформації, опублікувала дослідження, у якому йдеться про те, що платформа розміщувала рекламу поруч із пронацистськими публікаціями.

Своєю чергою, деякі великі компанії в п’ятницю, 17 листопада, заявили, що припинять свою рекламу в соціальні мережі Ілона Маска X після того, як він підтримав антисемітський допис.

Зокрема йдеться про Disney, Apple , Paramount, NBCUniversal, Comcast, Lionsgate, Warner Bros. Discovery, материнську компанію CNN.

У відповідь на це Маск подав до суду на моніторингову групу Media Matters, що відстежує інформаційний простір США. Зокрема власник Х звинуватив її у “маніпуляціях, що відлякують рекламодавців від його соцмережі”.

За попередніми оцінками, Маск може втратити до $75 млн доходу від реклами, якщо всі компанії не порушать обіцянки про розрив співпраці із платформою.

Сьогодні, 21 квітня, п’ята річниця другого туру президентських виборів 2019 року, які завершилися перемогою тоді…

Міністр оборони Лаурінас Кащюнас домовився з головою МВС Аґне Білотайте про комплексне посилення охорони кордону. Глави відомств пропонують у найкоротші терміни забезпечити прикордонників важчим озброєнням та зміцнити деякі ділянки кордону.

Після поїздки канцлера Німеччини Олафа Шольца до Китаю глава опозиційного Християнсько-демократичного союзу Фрідріх Мерц поклав на уряд у Пекіні часткову відповідальність за численні війни та кризи по всьому світу.

Станом на 21 квітня Сили оборони півдня надалі завдають вогневого ураження по місцях дислокації ворога, вогневих позиціях і тилах, знищуючи особовий склад російської армії та техніку противника.

21 квітня прем’єр Угорщини Віктор Орбан поскаржився на військові настрої у європейській політиці.