Імена 65 військовополонених, загиблих на борту російського Іл-76, внесуть до Книги пам’яті

Джерело: Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

Імена 65 українських військовополонених, які перебували на борту літака Іл-76, що 24 січня 2024 року впав в Бєлгородській області РФ, буде внесено до Книги пам’яті.

“Сьогодні ми з глибоким болем згадуємо трагедію в Бєлгородській області – кривавий злочин російського режиму, що забрав життя 65 співвітчизників, які перебували у ворожому полоні”, – ідеться у повідомленні Координаційного штабу.

Там наголосили, що “загибель українських воїнів на борту літака Іл-76 стала незагоєною раною для всієї країни та ще одним свідченням того, що держава-агресорка цинічно нехтує нормами міжнародного права. Кожне ім’я, що згасло в той фатальний день, назавжди вписане в історію нашої боротьби”.

“Росія несе повну відповідальність за безпеку полонених та навмисне створення умов, що призвели до катастрофи, а її подальші спроби приховати правду та заблокувати незалежне міжнародне розслідування лише підтверджують підступність цього злочину”, – йдеться у повідомленні.

У штабі висловили співчуття родинам і близьким загиблих захисників та повідомили, що на знак вічної шани імена 65 воїнів буде занесено до Книги пам’яті оборонців, які загинули в російській неволі.

Нагадаємо, на початку 2024 року у Бєлгородській області РФ розбився Іл-76, на якому, як стверджувала російська сторона, перебували 65 українських військовополонених.

Вдень 23 червня російські окупанти атакували Одещину ударними безпілотниками. Є жертва та постраждалий.

Військовослужбовці Національної гвардії України, у яких самовільне залишення частини (СЗЧ) зафіксували до 12 червня 2026 року, відтепер також можуть повернутися на службу через “Армія+”.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.

Контррозвідка Служби безпеки затримала ще одного коригувальника повітряних атак рашистів по Запоріжжю. Ним виявився місцевий мобілізований, який самовільно залишив військову частину і пішов на співпрацю з ФСБ.

У ніч на 23 червня оператори Сил безпілотних систем ЗСУ уразили ударні дрони противника, засоби ППО, об’єкти енергетичної інфраструктури, паливно-мастильні матеріали та логістичний транспорт.