Імовірно, війська РФ активізували наступальні операції в Україні – ISW
Джерело: Інститут вивчення війни
В ISW зауважили, що останніми тижнями війська РФ збільшили кількість наземних штурмів, у поєднанні з масованими ракетно-дроновими ударами по енергосистемі України.
Аналітики зазначили, що від 20 березня українські військові почали повідомляти про відбиття великих штурмів росіян.
Зокрема 20 березня повідомили про відбиття великого штурму на Лиманському напрямку, опублікувавши геолокаційні кадри з пошкодженою бронетехнікою росіян.
Вже 30 березня ЗСУ зупинили ще один штурм окупантів, на заході від Авдіївки. Для штурму ворог застосував щонайменше 36 танків та 12 БМП. За даними українських військових, під час відбиття атаки було знищено 12 ворожих танків та 8 БМП.
Геолокаційні кадри від 3 квітня показують відбиття ще одного штурму військ РФ знову на Лиманському напрямку.
“Кадри від 3 квітня, ймовірно, нещодавні та відрізняються від кадрів російських штурмів поблизу Тернів від 20 березня. Можливо, російські війська посилять механізовані штурми до того, як навесні багниста місцевість стане помітнішою та ускладнить механізовану маневрову війну. Можливо, російські війська також посилюють механізовані напади, щоб скористатися нестачею військової техніки в Україні до прибуття очікуваної допомоги Заходу у сфері безпеки”, – зауважили фахівці.
На думку фахівців, такі посилені механізовані штурми, у поєднанні з посиленням ракетно-дронових атак по енергосистемі України можуть свідчити про активізацію загального темпу наступальних операцій російських військ.
Аналітики нагадали, що масовані обстріли України окупанти почали 22 березня.
Ймовірно, вважають експерти, окупанти прагнуть, аби українське командування забрало системи ППО з передових позицій для захисту енергооб’єктів. Це дало б змогу окупантам безпечніше здійснювати авіаційні операції для підтримки наземних штурмів.
В ISW також зреагували на повідомлення українського воєнкора Костянтина Машовця, який повідомив, що росіяни поступово переміщують матеріальні засоби та особовий склад на передові позиції невеликими кроками, що ускладнює для українських військ контроль за накопиченням російських військ та свідчить про те, що російські війська готувалися до масштабніших штурмових операцій.
Окрім цього, заступник держсекретаря США Курт Кемпбелл 3 квітня заявив, що, за оцінками США, Росія “майже повністю відновила військову структуру” за останні кілька місяців.
Кемпбелл припустив, що окупанти вже мають достатньо живої сили та техніки, аби посилити поточні наступальні операції або ініціювати нові наступальні дії на нових напрямках.
- За словами аналітиків Інституту вивчення війни, ймовірний масштабний наступ наприкінці весни чи влітку Росія може зосередити на заході Донецької області.
- Президент України Володимир Зеленський заявив, що російська армія готується до нового наступу, який може розпочати вже в травні-червні 2024 року.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 24 грудня. Загалом від початку цієї доби відбулося 248 бойових зіткнень.
Російські окупанти у Святвечір, 24 грудня, атакували Кривий Ріг, пошкоджено житловий будинок.
Українська колядка “Сумний святий вечір” є особливим явищем народної творчості, що виникло у важкі повоєнні роки. Її створення припадає на період після Другої світової війни, коли український народ зазнавав страждань і бореться за свою свободу, яку радянський режим хотів знищити. Колядка є свідченням тих часів, коли святкування Різдва відбувалося на тлі боротьби УПА проти радянської влади, репресій та економічних труднощів.
У Генеральному штабі поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 23 грудня. З початку доби відбулося 235 бойових зіткнень, противник завдав 12 авіаційних ударів із застосуванням 37 КАБ, понад 490 ударів дронами-камікадзе та здійснив більш як три тисячі обстрілів позицій наших військ і населених пунктів із використанням різних типів озброєння.
Німеччина надала Україні новий великий пакет озброєнь, значно посиливши українську ППО.