Імпорт Китаю з Росії впав вперше з лютого 2021 року
Джерело: Reuters
У липні імпорт Китаю з Росії впав уперше з лютого 2021 року. Водночас імпорт російської нафти та інших товарів продовжував стабільно зростати від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну.
Згідно з підрахунками Reuters на основі даних Головного митного управління, імпорт Китаю з Росії минулого місяця скоротився на 8% – до 9,2 мільярда доларів порівняно з роком раніше – тоді як у червні 2023 року рівень імпорту зріс на 15,7%
Китай купує російську нафту, вугілля та деякі метали зі знижками.
Минулого місяця загальний імпорт Китаю скоротився на 12,4% через зниження внутрішнього попиту, значно перевищивши прогнози аналітиків про падіння на 5,0%.
Натомість експорт до Росії зріс на 52% у липні, до 10,28 млрд доларів, що набагато повільніше, ніж зростання на 90,9%, зареєстроване в червні.
Хоча експорт Китаю до Росії тримався відносно добре в порівнянні зі зниженим попитом в інших країнах, він становив невелику частину загального експорту, лише 3% у січні-липні.
Вартість двосторонньої торгівлі між двома країнами впала до 19,49 мільярда доларів у липні з 20,83 мільярда доларів у червні, що було найвищим показником з початку повномасштабної війни в Україні.
Китайська митна служба не оприлюднила дані з розподілом імпорту як за країнами, так і за продуктами.
- Міністр закордонних справ Китаю Ван І провів телефонну розмову з главою МЗС РФ Сергієм Лавровим. Під час розмови він заявив Лаврову, що Китай підтримуватиме незалежну та неупереджену позицію щодо України та намагатиметься знайти політичне врегулювання цього питання.
Батіг, який використовував актор Гаррісон Форд у фільмі “Індіана Джонс і останній хрестовий похід” продали на аукціоні за $525 000.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.
Італійський бренд Loro Piana, що належить LVMH, потрапив під суд за експлуатацію працівників.
Прем’єр-міністерка Юлія Свириденко повідомила, що Україна і США ведуть детальні переговори щодо угоди, яка передбачає залучення американських інвестицій у виробництво безпілотників в Україні.
Парламент Словенії ухвалив закон, який легалізує евтаназію для невиліковно хворих пацієнтів, який дозволить таким пацієнтам за власним бажанням отримати медикаментозну допомогу для припинення життя.