Імпорт Китаю з Росії впав вперше з лютого 2021 року

Джерело: Reuters

У липні імпорт Китаю з Росії впав уперше з лютого 2021 року. Водночас імпорт російської нафти та інших товарів продовжував стабільно зростати від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Згідно з підрахунками Reuters на основі даних Головного митного управління, імпорт Китаю з Росії минулого місяця скоротився на 8% – до 9,2 мільярда доларів порівняно з роком раніше – тоді як у червні 2023 року рівень імпорту зріс на 15,7%

Китай купує російську нафту, вугілля та деякі метали зі знижками.

Минулого місяця загальний імпорт Китаю скоротився на 12,4% через зниження внутрішнього попиту, значно перевищивши прогнози аналітиків про падіння на 5,0%.

Натомість експорт до Росії зріс на 52% у липні, до 10,28 млрд доларів, що набагато повільніше, ніж зростання на 90,9%, зареєстроване в червні.

Хоча експорт Китаю до Росії тримався відносно добре в порівнянні зі зниженим попитом в інших країнах, він становив невелику частину загального експорту, лише 3% у січні-липні.

Вартість двосторонньої торгівлі між двома країнами впала до 19,49 мільярда доларів у липні з 20,83 мільярда доларів у червні, що було найвищим показником з початку повномасштабної війни в Україні.

Китайська митна служба не оприлюднила дані з розподілом імпорту як за країнами, так і за продуктами.

  • Міністр закордонних справ Китаю Ван І провів телефонну розмову з главою МЗС РФ Сергієм Лавровим. Під час розмови він заявив Лаврову, що Китай підтримуватиме незалежну та неупереджену позицію щодо України та намагатиметься знайти політичне врегулювання цього питання.

Американська акторка Алісса Мілано, відома за роллю Фібі у серіалі “Всі жінки – відьми”, та дворазова лауреатка премії “Оскар” за головні жіночі ролі у фільмах “Хлопці не плачуть” та “Крихітка на мільйон доларів” Гіларі Свенк стали амбасадорками фандрайзингової платформи UNITED24.

28 травня слідчий суддя ВАКС застосував до ексзаступника керівника Офісу Президента України запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 10 мільйонів гривень.

У Сінгапурі до 20 днів ув’язнення засудили 31-річного чоловіка, який недбало ставився до 43 котів у порожній квартирі.

Україна також може використати західну зброю для нападу на російські позиції в Росії, звідки атакують країну, спільно заявили канцлер ФРН Олаф Шольц та президент Франції Емманюель Макрон 28 травня.

За даними NASA, північне сяйво в небі над Північною Америкою та Європою у травні, ймовірно, було найсильнішим за останні століття.