Індійці стверджують, що їх змусили воювати проти України в складі російських військ

Джерело: Sky News

Кілька індійців стверджують, що їх змусили воювати на стороні російських військових проти України.

Їхні родини розповіли Sky News про своїх близьких, які опинилися в зоні бойових дій. Рідні зазначили, що чоловіки не отримали зарплати, але це останнє, про що вони думають. Все, що вони хочуть, це повернулися додому.

У виданні показали кілька контрактів з Міноборони РФ, в яких зазначено, що чоловіки повинні виконувати військовий обов’язок і “служити для захисту Росії”.

Фото: Sky News

На контрактах є підпис командира та штамп військової частини. Проте чоловіки та їхні родини стверджують, що їх змусили підписати ці контракти.

Шукаючи роботу в Росії, чоловіки їздили за туристичними візами. Тоді їх заарештувала російська влада за порушення візового законодавства та сказала, що вони повинні або служити протягом року в російській армії, або їм загрожує 10 років ув’язнення.

У них відібрали телефони та паспорти і змусили підписати контракт російською мовою, якої вони не знають.

Видання Sky News передало ці звинувачення російському посольству в Делі, але поки що не отримали відповіді.

Речник міністерства закордонних справ Індії Рандхір Джайсвал сказав: 

“Ми дуже наполягаємо, щоб російська влада якнайшвидше звільнила наших людей, які там застрягли. Ми підтримуємо регулярний зв’язок з російською владою як тут, у Нью-Делі, так і в Москві”.

У Центрі національного спротиву поінформували про нову небезпеку для українських аграріїв на тимчасово окупованих територіях України. Зокрема землеробів застерігають від так званих “пільгових кредитів” від росіян.

21 квітня розпочинаються спільні литовсько-польські тактичні навчання з авіаційним елементом “Хоробрий грифон 24/II/Brave Griffin 24/II”. У навчаннях також візьмуть участь союзники із США та Португалії.

Українські війська можуть зазнати додаткових невдач у найближчі тижні, очікуючи на вже ухвалену військову допомогу США, яка дозволить Україні стабілізувати фронт, однак, ймовірно, постачання зможуть пригальмувати нинішній російський наступ.

Сьогодні, 21 квітня, п’ята річниця другого туру президентських виборів 2019 року, які завершилися перемогою тоді…

Міністр оборони Лаурінас Кащюнас домовився з головою МВС Аґне Білотайте про комплексне посилення охорони кордону. Глави відомств пропонують у найкоротші терміни забезпечити прикордонників важчим озброєнням та зміцнити деякі ділянки кордону.