У Казахстані фіксуються випадки вербування Росією громадян країни на війну – Reuters

Джерело: Reuters

Росія намагається через оголошення в інтернеті набирати на війну проти України громадян Казахстану.

Як розповіли у виданні, військовим обіцяють негайну виплату понад 5000 доларів за вступ до армії, а також щомісячну зарплату у понад 2000 доларів та додаткові пільги.

У Казахстані нині проживає понад 3 млн етнічних росіян. Реклама показує прапори Росії та Казахстану та гасло “Пліч-о-пліч”.

Посилання оголошень ведуть на сайт, який пропонує вступити до російської армії Сахалінської області на Далекому Сході Росії. Власником сайту зазначене Агентство розвитку людського капіталу Сахалінської області – організація, яку створив місцевий уряд.

Разом з тим, згідно з казахським законодавством, участь у військових конфліктах за кордоном за плату є незаконною.

Як зауважили співрозмовники інформагентства, деякі вихідці з колишніх радянських країн Центральної Азії приєдналися або до російської армії або до російських приватних груп, таких як “Вагнер”. Проте тоді вербування зазвичай відбувалося в Росії, де працюють мільйони узбеків, таджиків та киргизів.

Відомо, що в травні у Киргизстані чоловіка засудили до 10 років позбавлення волі за приєднання до російських сил у Луганській області України. Міністерство закордонних справ Росії заявило цього тижня, що розглядає можливість надання цій людині російського громадянства, щоб Москва могла чинити тиск на Бішкек для звільнення і повернення цього чоловіка в РФ.

  • За даними Федерального міністерства внутрішніх справ ФРН, декілька десятків німецьких екстремістів направилися воювати в Україну, більшість – на боці Росії.

Глава Польщі Анджей Дуда міг вплинути на позицію колишнього президента США Дональда Трампа стосовно допомоги Україні, повідомив його литовський колега Гітанас Науседа.

У колі найіменитіших українських художників, меценатів, журналістів та відвідувачів в Art Ukraine Gallery відсвяткувала свій перший день народження. 

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.

Російські війська шість місяців штурмували невелике село Новомихайлівка, водночас втративши понад 250 одиниць бронетехніки.

Ввечері 22 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про вибухи.