Індія і Пакистан залучили 125 винищувачів у наймасштабнішому повітряному бою – CNN

Джерело: CNN

Протистояння в повітрі між пакистанськими та індійськими винищувачами, під час якого було збито п’ять індійських літаків, стало одним із “найбільших і найдовших у новітній історії авіації”.

За словами пакистанського джерела, загалом 125 винищувачів вели повітряний бій понад годину, причому жодна зі сторін не покидала власного повітряного простору. Обмін ракетними пусками іноді відбувався на відстанях понад 160 кілометрів.

Як розповіли у виданні, досвід останнього повітряного бою у 2019 році утримував сторони від перетину кордону. Тоді пілота ВПС Індії збили на території Пакистану та показали на параді по телебаченню, перш ніж повернути його до Індії.

“Цього разу жодна зі сторін не бажала зазнати такого приниження”, – йдеться в матеріалі.

Співрозмовник додав, що часом ВПС Індії доводилося здійснювати кілька нальотів на цілі.

“Пакистан робив усе можливе, щоб попередити цивільних осіб у районах, які він вважав потенційними цілями Індії. Військовим вдалося мінімізувати втрати серед цивільного населення Пакистану”, – резюмувало джерело.

Американська громадська радіокомпанія “Голос Америки” (Voice of America, VOA) почне транслювати програми ультраконсервативного телеканалу One America News Network (OAN), відомого підтримкою політики Дональда Трампа. Про це повідомила старша радниця Агентства з глобальних медіа США (USAGM), до якого входить VOA, Кері Лейк.

Американська взуттєва промисловість закликала адміністрацію президента США Дональда Трампа переглянути митну політику та надати галузі тарифні пільги.

8 травня президент Володимир Зеленський своїм указом надав звання Герой України з врученням ордена “Золота Зірка” полковнику Пархоменко Ігорю Валерійовичу.

Мікробіологи з Лондонського університету Брунеля виявили супербактерію, здатну “їсти” пластик — зокрема той, що використовується в швах, стентах та імплантатах усередині людського тіла.

Сейм Литви ухвалив рішення про денонсацію Конвенції про заборону використання, накопичення, виробництва та передачі протипіхотних мін, підписаної в Осло 18 вересня 1997 року.