Індія купуватиме нафту з РФ, якщо її постачатимуть непідсанкційні компанії і танкери
Джерело: Reuters
Індія, одна з найбільших імпортерок російської нафти, заявила, що продовжить її купувати лише за умови, що її постачатимуть компанії і судна, які не потрапили під санкції США.
Розширення західних санкцій проти Росії сколихнули світову торгівлю нафтою та змусили покупців дешевого “чорного золота” з РФ шукати нові способи підтримання своїх закупок.
“Постачальник зобов’язаний надати мені те, що відповідає моїм вимогам відповідності”, – сказав агентству міністр нафти Індії Панкадж Джайн.
Індія стала масштабним покупцем російської нафти за дешевою ціною після того, як Захід запровадив санкції проти РФ та скоротив закупівлю російських енергоносіїв через повномасштабне вторгнення в Україну.
Індія дотримується санкцій ООН, а не санкцій окремих країн, але остерігається вторинних санкцій США, оскільки індійські банки та компанії у більшості залежать від фінансової системи Штатів.
Купівля російської нафти індійськими нафтопереробниками постраждала після санкцій Вашингтона у січні, націлених на ланцюг поставок нафти в Росію, що призвело до різкого зростання ставок танкерних фрахтів, оскільки деякі покупці та порти в Китаї та Індії уникали санкційних суден.
Індійські компанії приймають вантажі у пункті призначення імпорту, а не в порту експорту, сказав Джайн.
“Якщо є вантаж, який відповідає їхнім внутрішнім вимогам перевірки, вони його приймуть. Мої внутрішні вимоги щодо дотримання та перевірки повинні виконувати будь-які постачальники, тому що він прибуває на мій поріг”.
Індійські офіційні особи, які займають перероблюванням нафти, вже заявили російським постачальникам і трейдерам, що нафта, яку вони продають, не повинна порушувати санкцій США.
“Ми не хочемо ризикувати. Ми не торкатимемось вантажів, у яких задіяні санкційні організації чи судна”, – сказав один з індійських покупців нафти на умовах анонімності.
- Китай та Індія зупинили купівлю російської нафти після останніх санкцій США, які призвели до зростання витрат на доставку.
Випускники українських шкіл більше не отримуватимуть золоті та срібні медалі за успіхи в навчанні. Міністерство освіти і науки України ухвалило відповідний наказ, який набув чинності після реєстрації в Міністерстві юстиції.
У Головному управлінні розвідки Міноборони повідомили, що в ніч з 6 на 7 лютого у місті Долгопрудний, поблизу Москви, були знищені два радіолокаційні комплекси “Валдай”. Російські військові використовували ці системи для цілодобового автоматичного виявлення та протидії безпілотним літальним апаратам.
Володимир Зеленський вкотре продемонстрував, що єдність в Україні може бути тільки навколо нього і заради нього. Повертаючись до своєї політики зразка кінця 2021 – початку 2022 року, коли намагання ув’язнити Петра Порошенка завадили йому зосередитись на підготовці до російського вторгнення, Зеленський демонструє своє ставлення до української держави – не як до найвищої цінності, а винятково як до інструмента для задоволення власних бажань та інтересів.
12 лютого ЗМІ повідомили, що проти п’ятого президента України та лідера “Євросолідарності” Петра Порошенка запровадили санкції. Сам політик невдовзі підтвердив цю інформацію, а вже 13 лютого її офіційно оприлюднили.
Правоохоронці затримали 22-річну жінку, яка за 20 тисяч доларів США продала свою новонароджену дитину. Отриману суму вона разом зі співмешканцем планувала витратити на придбання автомобіля.