Індія купуватиме нафту з РФ, якщо її постачатимуть непідсанкційні компанії і танкери
Джерело: Reuters
Індія, одна з найбільших імпортерок російської нафти, заявила, що продовжить її купувати лише за умови, що її постачатимуть компанії і судна, які не потрапили під санкції США.
Розширення західних санкцій проти Росії сколихнули світову торгівлю нафтою та змусили покупців дешевого “чорного золота” з РФ шукати нові способи підтримання своїх закупок.
“Постачальник зобов’язаний надати мені те, що відповідає моїм вимогам відповідності”, – сказав агентству міністр нафти Індії Панкадж Джайн.
Індія стала масштабним покупцем російської нафти за дешевою ціною після того, як Захід запровадив санкції проти РФ та скоротив закупівлю російських енергоносіїв через повномасштабне вторгнення в Україну.
Індія дотримується санкцій ООН, а не санкцій окремих країн, але остерігається вторинних санкцій США, оскільки індійські банки та компанії у більшості залежать від фінансової системи Штатів.
Купівля російської нафти індійськими нафтопереробниками постраждала після санкцій Вашингтона у січні, націлених на ланцюг поставок нафти в Росію, що призвело до різкого зростання ставок танкерних фрахтів, оскільки деякі покупці та порти в Китаї та Індії уникали санкційних суден.
Індійські компанії приймають вантажі у пункті призначення імпорту, а не в порту експорту, сказав Джайн.
“Якщо є вантаж, який відповідає їхнім внутрішнім вимогам перевірки, вони його приймуть. Мої внутрішні вимоги щодо дотримання та перевірки повинні виконувати будь-які постачальники, тому що він прибуває на мій поріг”.
Індійські офіційні особи, які займають перероблюванням нафти, вже заявили російським постачальникам і трейдерам, що нафта, яку вони продають, не повинна порушувати санкцій США.
“Ми не хочемо ризикувати. Ми не торкатимемось вантажів, у яких задіяні санкційні організації чи судна”, – сказав один з індійських покупців нафти на умовах анонімності.
- Китай та Індія зупинили купівлю російської нафти після останніх санкцій США, які призвели до зростання витрат на доставку.
Російські імпортери постали перед новою проблемою: з середини червня строки проходження вантажів через кордон з Казахстаном суттєво зросли через черги та посилений контроль з боку казахстанських митників. Як розповідають співробітники транспортних і зовнішньоторговельних компаній РФ, якщо раніше оформлення займало не більше години, то тепер фура чи вагон можуть простоювати на пункті пропуску до 10 днів або й довше. У червні–липні терміни доставки з Казахстану, через який проходить значна частина паралельного імпорту, зросли на 14–40 днів.
Державне бюро розслідувань вже відкрило 991 кримінальне провадження за ухилення від військової служби з початку повномасштабного вторгнення росіян.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не бачить сенсу в перемовинах із президентом Росії Владіміром Путіним щодо завершення війни в Україні, оскільки після кожної розмови російські ракети знову б’ють по українських містах.
Заступника керівника екологічної прокуратури Олександра Малєєва подали на звільнення, оскільки посадовець не вносив до щорічної декларації оренду елітного будинку в Київській області за $3 тис. Відомо про це стало тоді, коли його дружина взяла участь у програмі “Супермама” та показала прихований спосіб життя родини. Ексдружина прокурора також брала участь у шоу та розповідала, що Малєєв орендує для неї та дітей квартиру за 15 тис. грн і сплачує 30 тис. грн щомісячно.
14 липня під час зустрічі з генсеком НАТО Марком Рубіо, президент США Дональд Трамп заявив, що збирається надсилати “найсучаснішу зброю” Альянсу, котрий зможе передати її Україні.