Індія закуповує нафту з ОАЕ та Іраку, аби покрити дефіцит постачань з Росії
Джерело: Bloomberg
Один із найбільших нафтопереробних заводів Індії, Bharat Petroleum Corp. (BPCL), звернувся до постачальників із Близького Сходу, щоб компенсувати скорочення постачання сирої нафти з Росії. За словами фіндиректора компанії Ветси Рамакрішни Гупти, Індії бракує трьох-чотирьох російських вантажів, які мали бути завантажені в січні для доставлення у лютому.
Для вирішення цієї ситуації BPCL оголосила тендери та забезпечила постачання альтернативних сортів нафти з Іраку, Об’єднаних Арабських Еміратів та інших країн Близького Сходу. Вартість цих постачань виявилася на 2 долари за барель вищою за російську нафту Urals, але дефіциту на світовому ринку нафти поки що немає.
Індія, яка після початку війни Росії проти України стала основним покупцем російської нафти, останніми тижнями відчула скорочення постачання. Це пов’язано із посиленням західних санкцій проти російського “тіньового флоту” танкерів, збільшенням завантаження російських нафтопереробних заводів та тиском на Москву щодо дотримання виробничих квот ОПЕК+.
За даними аналітичної компанії Kpler, імпорт російської нафти до Індії цього місяця знизився до 1,47 мільйона барелів на день, що є найнижчим показником із грудня минулого року. Тим часом BPCL наразі не планує змінювати обсяги закупівель за довгостроковими угодами з національними нафтовими компаніями, які переглянуть наступного місяця.
Ще 25 грудня державні нафтопереробні компанії Індії планували закупівлі сирої нафти на спотовому ринку Близького Сходу. Зокрема найбільші державні нафтопереробники – Indian Oil Corp, Bharat Petroleum Corp та Hindustan Petroleum. У грудні вони недоотримали 8–10 мільйонів барелів сирої нафти з Росії.
- Російські підприємства постали перед різким скороченням відвантажень нержавіючої сталі від одного з ключових постачальників РФ — Індії.
- Індійські нафтопереробні заводи відіграють ключову роль у переробленні російської нафти, яка експортується до західних країн, що допомагає Росії обходити санкції G7.
16 січня глава Росії Володимир Путін підписав указ про проведення військових зборів для громадян, котрі перебувають у запасі.
Директор НАБУ Семен Кривонос подав скаргу до Вищої ради правосуддя з проханням притягнути до дисциплінарної відповідальності суддю Печерського суду міста Києва.
Нацагентство на запит Головного слідчого управління Національної поліції України розшукало значні активи у кримінальному провадженні щодо корупційної схеми в лісовій галузі.
Засновник маркетплейсу Amazon Джефф Безос, голова Tesla та SpaceX Ілон Маск та засновник Meta Марк Цукерберг будуть гостями на інавгурації обраного президента США Дональда Трампа.
Громадянин Німеччини Штефан Дюрр, котрий понад 20 років займається виробництвом молока в Росії, отримав російський державний орден Дружби “за заслуги в галузі сільського господарства”.