Індія закуповує нафту з ОАЕ та Іраку, аби покрити дефіцит постачань з Росії
Джерело: Bloomberg
Один із найбільших нафтопереробних заводів Індії, Bharat Petroleum Corp. (BPCL), звернувся до постачальників із Близького Сходу, щоб компенсувати скорочення постачання сирої нафти з Росії. За словами фіндиректора компанії Ветси Рамакрішни Гупти, Індії бракує трьох-чотирьох російських вантажів, які мали бути завантажені в січні для доставлення у лютому.
Для вирішення цієї ситуації BPCL оголосила тендери та забезпечила постачання альтернативних сортів нафти з Іраку, Об’єднаних Арабських Еміратів та інших країн Близького Сходу. Вартість цих постачань виявилася на 2 долари за барель вищою за російську нафту Urals, але дефіциту на світовому ринку нафти поки що немає.
Індія, яка після початку війни Росії проти України стала основним покупцем російської нафти, останніми тижнями відчула скорочення постачання. Це пов’язано із посиленням західних санкцій проти російського “тіньового флоту” танкерів, збільшенням завантаження російських нафтопереробних заводів та тиском на Москву щодо дотримання виробничих квот ОПЕК+.
За даними аналітичної компанії Kpler, імпорт російської нафти до Індії цього місяця знизився до 1,47 мільйона барелів на день, що є найнижчим показником із грудня минулого року. Тим часом BPCL наразі не планує змінювати обсяги закупівель за довгостроковими угодами з національними нафтовими компаніями, які переглянуть наступного місяця.
Ще 25 грудня державні нафтопереробні компанії Індії планували закупівлі сирої нафти на спотовому ринку Близького Сходу. Зокрема найбільші державні нафтопереробники – Indian Oil Corp, Bharat Petroleum Corp та Hindustan Petroleum. У грудні вони недоотримали 8–10 мільйонів барелів сирої нафти з Росії.
- Російські підприємства постали перед різким скороченням відвантажень нержавіючої сталі від одного з ключових постачальників РФ — Індії.
- Індійські нафтопереробні заводи відіграють ключову роль у переробленні російської нафти, яка експортується до західних країн, що допомагає Росії обходити санкції G7.
10 липня українська військова розвідка зафіксувала ще один доказ воєнних злочинів, скоєних армією РФ. ГУР МО оприлюднило аудіоперехоплення наказу одного з командирів 155-ї окремої бригади морської піхоти тихоокеанського флоту РФ, у якому той закликає до звірств щодо українських військовополонених: “Голову отрезать, на пики посадить, выкинуть нах..й”.
Українські військові заявили, що помстилися російським операторам безпілотників, які вбили однорічну дитину на Херсонщині.
Внаслідок масованого російського обстрілу в Чернівцях 12 липня загинула завідувачка аптеки Діана Кравченко.
11 липня над Києвом помітили цивільний літак. З’ясувалось, що це вантажний літак Антонов Ан-124-100 “Руслан”, що вперше з 2022 року пролетів над Україною і прямував у Лейпциг, Німеччина.
Президент США Дональд Трамп має намір підвищити тарифи на європейські товари до 30% з 1 серпня, написав він у листі на ім’я президентки Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн.