Індонезія звернулася до Google та Apple з проханням заблокувати китайський застосунок Temu
Джерело: Reuters
Індонезія звернулася до компаній Google та Apple з проханням заблокувати китайський застосунок Temu у своїх магазинах додатків. Міністр зв’язку Буді Арі Сетіаді назвав метою такого кроку захист малого та середнього бізнесу країни від конкуренції з дешевими товарами, які пропонує Temu, дочірня компанія PDD Holdings.
Попри те, що влада не виявила жодних транзакцій індонезійських користувачів на платформі Temu — її зростання викликало занепокоєння через бізнес-модель, що дозволяє споживачам купувати товари безпосередньо з китайських фабрик за зниженими цінами. Міністр зазначив, що така модель створює “нездорову конкуренцію” для місцевих виробників.
Він також додав, що Джакарта заблокує будь-які інвестиції Temu в індонезійську електронну комерцію, якщо компанія спробує увійти на цей ринок.
Ще індонезійський уряд планує запровадити аналогічний захід стосовно іншого китайського торгового сервісу — Shein. Представники Temu, Apple і Google поки не надали коментарів, а представник Shein заявив, що компанія не працює в Індонезії.
Це вже не перший випадок, коли Індонезія вживає заходів проти китайських електронних платформ. У 2023 році країна змусила компанію ByteDance закрити свій торговий сервіс TikTok у межах захисту інтересів місцевих підприємців.
Індустрія електронної комерції в Індонезії продовжує стрімко зростати. За прогнозами, до 2030 року її обсяг може досягти 160 мільярдів доларів, порівняно з 62 мільярдами у 2023 році.
- Сотні китайських продавців китайського маркетплейса Temu виходили на протести з вимогою скасувати “нестерпно високі штрафи”.
- Європейська комісія готується запровадити ввізне мито на дешеві товари з китайських онлайн-магазинів, включаючи AliExpress. ЄК хоче зупинити наплив до ЄС товарів із Китаю, які не відповідають стандартам.
Батіг, який використовував актор Гаррісон Форд у фільмі “Індіана Джонс і останній хрестовий похід” продали на аукціоні за $525 000.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.
Італійський бренд Loro Piana, що належить LVMH, потрапив під суд за експлуатацію працівників.
Прем’єр-міністерка Юлія Свириденко повідомила, що Україна і США ведуть детальні переговори щодо угоди, яка передбачає залучення американських інвестицій у виробництво безпілотників в Україні.
Парламент Словенії ухвалив закон, який легалізує евтаназію для невиліковно хворих пацієнтів, який дозволить таким пацієнтам за власним бажанням отримати медикаментозну допомогу для припинення життя.