ЄС має намір запровадити мито на дешеві китайські товари, зокрема з AliExpress — FT

Джерело: Financial Times

Європейська комісія готується запровадити ввізне мито на дешеві товари з китайських онлайн-магазинів, включаючи AliExpress. ЄК хоче зупинити наплив до ЄС товарів із Китаю, які не відповідають стандартам.

Згідно з повідомленнями, пізніше цього місяця Європейська комісія планує запропонувати скасувати чинний поріг у 150 євро. За цією сумою можна купувати товари без сплати ввізного мита.

Один із чиновників, на якого посилається FT, зазначив, що основними платформами, на які націлена Єврокомісія, є китайські онлайн-магазини Temu і AliExpress, а також роздрібний магазин одягу Shein.

За даними Єврокомісії, минулого року до ЄС було імпортовано 2,3 мільярда одиниць товарів вартістю до 150 євро, що звільнені від митних зборів.

Імпорт товарів до ЄС, куплених онлайн, зріс більш ніж удвічі порівняно з минулим роком, досягнувши понад 350 тисяч одиниць у квітні. Сума еквівалентна майже двом доставкам на кожне європейське домогосподарство.

Нові правила Єврокомісії стосуватимуться будь-якого онлайн-магазину, який здійснює доставку клієнтам з ЄС безпосередньо з-за меж блоку.

Крім того, одним із можливих заходів може стати обов’язкова реєстрація великих електронних торгових платформ для сплати ПДВ онлайн, незалежно від суми продажів.

15 липня президент Володимир Зеленський підписав указ щодо внесення змін до складу Ставки Верховного Головнокомандувача.

Влада німецького Ерфурта запланувала розширити територію однієї зі шкіл. Для цього розглянули 18 земельних ділянок, обравши врешті одну. Однак, виявилося, що там мешкають прості польові хом’яки (cricetus cricetus).

Вчені встановили, що сонячна активність може зруйнувати енергетичну інфраструктуру на Землі. Нове дослідження свідчить, що кут, під яким сонячні удари вражають Землю, має вирішальне значення для захисту інфраструктури. Відповідні дослідження опублікували у журналі Frontiers in Astronomy and Space Sciences.

Війна РФ із країнами Балтії може розпочатися під приводом повстання поляків у Білорусі, вважає австрійський політолог Густав Грессель.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 15 липня. З початку доби відбулося 110 бойових зіткнень.