Іноземці зможуть перебувати на офіцерських посадах у війську – Рада ухвалила закон
Джерело: Верховна Рада
10 жовтня Рада прийняла у другому читанні та в цілому проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо порядку проходження військової служби за контрактом іноземцями та особами без громадянства у Збройних Силах України, Державній спеціальній службі транспорту та Національній гвардії України (реєстр. №12023).
Закон розроблено з метою удосконалення законодавства про проходження військової служби в частині надання можливості іноземцям та особам без громадянства проходити військову службу на посадах офіцерського складу у Збройних Силах України, Державній спеціальній службі транспорту та Національній гвардії України.
До цього іноземці та особи без громадянства могли проходити військову службу виключно на посадах рядового, сержантського і старшинського складу.
За два з половиною роки війни проти російської агресії ми побачили чимало іноземців, які доєдналися до Сил оборони і довели свою спроможність ефективно виконувати складні завдання на полі бою. Раніше вони могли служити лише на рядових та сержантських посадах, але новий закон посилює кадровий потенціал нашого війська, – зауважив міністр оборони Рустем Умєров.
Іноземці та особи без громадянства зможуть звертатися до центрів рекрутингу, центрів надання адміністративних послуг, центрів зайнятості, територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки та військових частин з клопотанням проходити військову службу на офіцерських посадах.
Після розгляду таких звернень вони будуть спрямовуватися до Центру рекрутингу з прийому іноземців та осіб без громадянства на військову службу.
Нагадаємо, раніше Голова Міністерства внутрішніх справ Ігор Клименко заявив, що іноземні громадяни, котрі беруть участь у бойових діях спільно із ЗСУ, боронячи Україну від росіян, за бажанням зможуть набути українське громадянство.
- До лав Інтернаціонального легіону ЗСУ приєдналися кілька сотень ветеранів армії Колумбії – другої найбільшої армії в Південній Америці.
- Збройні сили Колумбії десятиліттями борються з наркокартелями та повстанськими групами, завдяки чому їхні солдати є одними з найдосвідченіших у світі. Нині сотні колишніх військових прямують на допомогу Україні у повномасштабній війні проти РФ.
- Міністерка у справах ветеранів України Юлія Лапутіна зауважила, що після перемоги України у війні з РФ приблизно чотири мільйони осіб будуть дотичними до ветеранської політики.
- Під час онлайн-зустрічі з очільником МОЗ України Віктором Ляшком канцлерка уряду Литви Гедре Бальчітіте повідомила, що її країна виділить 6 мільйонів євро на розвиток української системи реабілітації.
- НАТО продовжує надавати допомогу Збройним силам України у сфері психологічної підтримки військовослужбовців.
- Україна поповнює свої лави добровольцями, утім дехто з них змушений покинути поле бою через “неочікувано жорстокий” перебіг війни. Як розповіли у виданні, попри те, що до Інтернаціонального легіону вступають все більше добровольців, Україна все ж зіштовхується з нестачею військових.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.
Служба безпеки задокументувала нові злочини екскомандувача Східного військового округу збройних сил РФ генерал-полковника Олександра Чайко.
Американський журнал Time присвятив нову обкладинку тисячам українських дітей, викрадених та примусово депортованих Росією.
17 липня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо повідомив, що дасть вказівку представникам країни при Євросоюзі розблокувати ухвалення 18-го пакета санкцій проти Росії.
Державна служба з етнополітики та свободи совісті винесла припис про усунення порушень законодавства про свободу совісті та релігійні організації УПЦ Московського патріархату.