У складі Інтернаціонального легіону ЗСУ воюють сотні ветеранів армії Колумбії – NYT

Джерело: The New York Times

До лав Інтернаціонального легіону ЗСУ приєдналися кілька сотень ветеранів армії Колумбії – другої найбільшої армії в Південній Америці.

Як розповіли у виданні, іноземні добровольці, які боронять Україну, належать до двох окремих категорій. У першій – представники заможних європейських країн, які вступили до лав ЗСУ через моральні переконання, пошуки пригод чи ненависть до Росії. У другій категорії – бійці з бідніших країн, які взяли участь у цій війні через суто фінансові причини.

“Я б ризикнув сказати, що жоден колумбієць не поїхав туди, щоб захищати демократію. Я не вірю, що вони навіть чули про Україну до війни. Усе зводиться до економічних мотивів”, – прокоментував журналістам Крістіан Перес, колишній снайпер колумбійської армії, який теж розглядає можливість воювати в Україні.

Зазначається, що офіційні особи України та Колумбії не називають кількість колумбійських громадян у лавах ЗСУ, а лише вказують, що йдеться саме про добровольців, які вже не мають безпосереднього стосунку до колумбійської армії. Поспілкувавшись з кількома такими солдатами, співрозмовники NYT дійшли висновку, що на боці України постійно воюють “сотні колумбійських добровольців”.

Цікаво, що всі вони мають схожу історію потрапляння на фронт. Вони самостійно прибули на український кордон, де поінформували про наявність військового досвіду і готовність воювати за Україну. Після цього їх відправили на військову базу в Тернополі, де вони пройшли співбесіду, медичний огляд і були прийняті на службу.

Зарплатня армійців Інтернаціонального легіону така ж, як і в решти солдатів, що воюють за Україну – тобто близько 3000 доларів, що є дуже високим показником для Колумбії.

Утім, повномасштабна російсько-українська війна, за словами самих колумбійців, зовсім не схожа на те, як вони воювали з повстанцями та наркокартелями у джунглях.

“Ті, хто хочуть приїхати сюди, спочатку мають обдумати це. Колумбія — це дитяча забавка порівняно з тим, що тут. Коли біля вас вперше вибухне ракета, тоді ви побачите диявола особисто”, – поділився колумбійський доброволець.

За словами іншого бійця, який говорив на умовах анонімності, з 60 колумбійців у його загоні, залишилося лише близько семи. Решта були вбиті, поранені або повернулися додому після кількох тижнів на фронті.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.