Іноземцям офіційно дозволили служити у Нацгвардії України

Джерело: сайт Офісу президента

21 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про Положення про проходження військової служби в Національній гвардії України іноземцями та особами без громадянства.

Відповідний документ опублікували на сайті президента.

Джерело: Офіс президента

Так, іноземці, котрі на законних підставах перебувають на території України, не мають судимостей та відповідають вимогам проходження військової служби, визначеним Законом України “Про військовий обов’язок і військову службу”, можуть бути взяті у добровільному порядку (за контрактом) на військову службу до Національної гвардії України.

Громадяни інших країн можуть проходити службу як особи рядового, сержантського та старшинського складу.

Вони повинні звернутися до територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем їх проживання або безпосередньо до військової частини Національної гвардії України, в якій хочуть проходити військову службу за контрактом.

Окремо зауважимо, що проходження військової служби військовослужбовцем відображається в його особовій справі, яка ведеться в порядку та за формою, установленими МВС. До особової справи вносяться (долучаються) передбачені законом відомості про військовослужбовця та членів його сім’ї, близьких осіб, а також за його попередньою згодою – інші необхідні відомості.

У військових частинах Нацгвардії здійснюються такі заходи з відбору іноземців на військову службу за контрактом:

  • попереднє вивчення особистих якостей іноземців до прийняття на військову службу;
  • отримання письмової згоди іноземців на обробку персональних даних та на проведення перевірки поданих ними відомостей;
  • перевірка відомостей, поданих іноземцями;
  • направлення на медичне обстеження до закладів охорони здоров’я Міністерства внутрішніх справ України;
  • професійно-психологічний відбір;
  • перевірка рівня фізичної підготовки;
  • оформлення особових справ іноземців.

Строк проходження військової служби за контрактом обчислюється повними роками, крім випадку, коли контракт укладається з військовослужбовцем до досягнення ним граничного віку перебування на військовій службі, а також випадків, визначених частиною третьою статті 23 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”.

Указ набирає чинності з дня його опублікування.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.