Іноземні кредитори хочуть, аби Україна відновила виплати боргів вперше з 2022 року — WSJ
Джерело: Wall Street Journal
За інформацією The Wall Street Journal, іноземні власники облігацій, включно з такими компаніями як BlackRock і Pimco, вимагають від України відновити виплати відсотків за боргами, призупинені з початком повномасштабного вторгнення у 2022 році.
Вони формують групу, яка контролює близько п’ятої частини єврооблігацій України на загальну суму 20 мільярдів доларів, і найняли юристів та банкірів для переговорів.
Ці кредитори виступають за угоду, яка дозволить Україні відновити виплати, у відповідь на значне списання їхнього непогашеного боргу. Плани цієї групи вже обговорювалися з високопоставленими чиновниками у Києві.
Згідно з повідомленням, Україна готується розпочати перемовини цього місяця і прагне залучити до процесу уряд США та інші країни. За даними WSJ, існує занепокоєння з боку США та союзників, що гроші платників податків можуть опинитися у руках власників облігацій, якщо Україна відновить будь-які виплати за боргом.
Кредитори очікують отримати до 500 мільйонів доларів річних відсоткових платежів після угоди про списання боргу і заявили, що можуть надати подальшу допомогу в майбутньому. Вони також розглядали можливість використання заморожених російських активів у Європі та Північній Америці для погашення частини заборгованості, пропозиція, яку поки що не підтримали Міжнародний валютний фонд і країни “Великої сімки”.
- Український міністр енергетики Герман Галущенко повідомив про значні збитки, завдані енергетичній галузі країни внаслідок масованих весняних атак з боку Росії. За його словами, ці збитки вже перевищили позначку в 1 мільярд доларів.
Триває 1236-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.
За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.